Aktualizováno Fotbalisté Dynama České Budějovice si středeční tréninkovou jednotku zpestřili přípravným zápasem proti týmu Malše Roudné, který hraje aktuálně krajský přebor. V utkání, které především v prvním poločase poznamenala velká sněhová vichřice, si svěřenci Františka Straky s chutí zastříleli a s přehledem zvítězili 5:0. Střelecky se prosadili Bambule, Šíma, Peroutka, Kaňák a Pliška.

Na středu kouč František Straka pro své svěřence připravil náročný program. Dopoledne hráči absolvovali dle jeho slov velice tvrdý trénink a odpoledne sehráli přípravné utkání s celkem Roudného. „Utkání bylo místo další tréninkové jednotky,“ poznamenal Straka.

V sestavě, která zahájila první poločas a která by se do jisté míry mohla podobat té nedělní v Mostě, se objevili i dorostenci Bambule s Jasanským. Stoper František Bambule dokonce ve 22. min. otevřel po rohovém kopu hlavou i skóre utkání. Jeho gólu předcházelo nastřelené břevno Svátkem.

Hned dvě minuty na to se po levé straně do zakončení prodral Šíma a střelou podél vybíhajícího brankáře zvýšil na 2:0. Na E.ON Stadion se pak strhla poměrně pěkná nadílka sněhu. „Je pravda, že počasí se nám příliš nevydařilo. To byla škoda,“ mrzelo Františka Straku. V poslední minuté prvního poločasu ještě stačil opět po rohovém kopu hlavou skórovat Peroutka.

Po krátké přestávce, kterou František Straka využil i k dávání pokynů hráčům, na hřiště vyběhla kromě obránce Leštiny úplně nová jedenáctka. Na hře se čím dám více prokazoval kvalitativní rozdíl a Dynamo svého soupeře, hrajícího krajský přebor, přehrávalo.

Už na samotném začátku druhé půle se mu navíc podařilo vstřelit další dva góly. Po Mezlíkově vysunutí nejdříve proměnil svůj nájezd Kaňák. A jen o chvíli později trefil dorostenec Pliška odražený míč na hranici vápna přesně do sítě.

Trenér František Straka v přípravném utkání využil celý širší kádr. Zejména před utkáním v Mostě, kde pro karty nemohou hrát zkušení Hunal, Vozábal a Hílek si kouč vyzkoušel nové varianty v sestavě. „Řešíme v ní ještě několik otazníků,“ pravil František Straka.

Sestava Dynama:

1. poločas: Kučera - Leština, Žižka, Bambule, Peroutka - Plocek, Homoláč, Šíma, Jasanský - Stráský, Svátek.
2. poločas: Křížek - Leština, Tischler, Šmíd - Dolejš, Mezlík, Pliška, Mašát, Machovec - Kaňák, Mrkvička.