Fotbalisté SK Dynamo České Budějovice ve svém třetím jarním zápase naplno bodovali a vrátili se tak na vítěznou notu. Svěřenci kouče Cipra začali proti poslednímu Slovácku na jeho hřišti výborně, když již ve 13. minutě vedli díky brance Černého 1:0. Domácí fotbalisté byli ve zbytku zápasu aktivnější, avšak výraznější šance si vytvářeli z rychlých protiútoků Jihočeši. Do konce utkání se skóre nezměnilo, což Dynamo minimálně do zítřejšího večera posunulo na pátou příčku Gambrinus ligy.
Namísto absentující dvojice H+H chránili bránu Zdeňka Křížka před nájezdy soupeřů Jiří Skála společně s Jiřím Kladrubským. Post defenzivního štítu svěřil trenér František Cipro Michaelu Žižkovi. Samotný úvod zápasu vyšel lépe domácím, výsledkem však byli pouze dva rohové kopy. První z nich zakončil Šuškavčevič hlavičkou pouze do náruče připraveného Křížka, druhý skončil v zámezí. První informaci o útočné snaze Dynama vyslal na Drobisze zhruba z dvaceti metrů Jaromír Plocek, gólman Slovácka si nadvakrát poradil. Do role střelce se tak ve 13. minutě pasoval Jaroslav Černý, když zhruba z 25 metrů propálil levačkou vše co mu stálo v cestě – 0:1. Dynamu jakoby v těchto momentech narostla křídla a jen o pár minut později pálil nebezpečně, bohužel také nepřesně Michael Žižka. Slovácko se snažilo bojovat, veškerou jeho snahu ale kazily především nepřesnosti při přechodu do útoku. Pokud se přece jen domácí dostali na dostřel českobudějovické brány, všechny míče s přehledem pochytal Zdeněk Křížek. Krátce před přestávkou tak mohl přidat gólovou pojistku Jan Holenda, s jeho střelou si ale nadvakrát poradil gólman Drobisz.

Trenér Pavel Malura ve snaze oživit hru svého týmu provedl o poločasové přestávce několik drobných změn, kýženého efektu bohužel nedosáhl. Domácí sice drželi balón více na svých kopačkách, stále se jim však nedařilo zpřesnit hru, zatímco Dynama se zatáhlo do obrany a spoléhalo na smrtící brejky. Jeden z nich se Budějovicím naskytl v 57. minutě. Jiří Peroutka prodloužil na Iva Táborského, včasným vyběhnutím zhatil útočníkovi Dynama gólovou radost Drobisz. Zhruba po hodině hry se domácí snažili vystupňovat svůj tlak, nadále ale trvala jejich neschopnost vytvořit si gólovou šanci. Až v 66. minutě pálil nebezpečně domácí Kaspřák, střela mířila přesně do připraveného Zdeňka Křížka. Snaha domácího trenéra na zvrat výsledku byla patrná především na faktu, že v 72. minutě měl vyčerpány všechny tři možnosti střídání, zatímco František Cipro sáhl ke změně poprvé až v 79. minutě. Gólovou pojistku mohl přidat v 80. minutě po Poborského vysunutí Ladislav Volešák, společně s vybíhajícím Drobiszem ale přeloboval také domácí bránu. Po dlouhé době si vytvořili šanci také fotbalisté Slovácka. Po rohovém kopu Ivany hlavičkoval v 81. minutě Šimáček, Zdeněk Křížek si s jeho pokusem dokázal poradit. Další možnost uklidnit Jihočechy měl v 86. minutě opět Ladislav Volešák. Střela z hranice velkého vápna postrádala potřebnou razanci. Ani v samotném závěru si Slovácko nedokázalo vynutit potřebný tlak. České Budějovice se tak mohou radovat z důležitých bodů, zatímco Slovácko je již víc než dost ponořeno v pásmu sestupu.

Muž zápasu

Jaroslav ČERNÝ - Rtuťovitý záložník dokázal svou extratřídu hned ve 13. minutě, kdy se po přihrávce z hloubi pole opřel do balonu a jeho přesně mířená fantastická střela zapadla za záda bezmocného gólmana Drobisze. I v následujících minutách si počínal velmi aktivně a především ve spolupráci s Volešákem a Táborským působil obraně Slovácka velké problémy.
Tři nejlepší hráči zápasu:
Černý, Křížek, Volešák

Pavel Malura (trenér Slovácka): "V posledním zápase v Ostravě nám chyběl k bodu krok, dnes nás ale od úspěchu dělilo dvanáct kilometrů. Pokud budeme hrát tak jako dnes, tak se nezachráníme. My jsme sice hráli s nasazením, ale s takovým výkonem se nedá vyhrát. Chyběla nám myšlenka a kvalita. Enormní byl zejména rozdíl ve hře středových řad. Náš výkon byl křečovitý a zmatený. S výjimkou střely Brožíka jsme si nedokázali vytvořit pořádnou šanci. Po prvním gólu Černého, který vstřelil životní branku, zamávala s našimi hráči psychika."

František Cipro (trenér Dynama): "Měli jsme před zápasem problémy se složením zadních řad, neboť nám chyběla potrestaná stoperská dvojice Horejš, Homoláč. Kromě standardních situací, kterých bylo na můj vkus hodně, jsme Slovácko do žádných větších šancí nepustili. Cenné jsou tři plusové body do tabulky pravdy. Mrzí mě ale, že jsme dnes nevyužili další střelecké šance. Mohli jsme být v klidu daleko dříve"