Fotbalisté Dynama odvetu prvního kola skupiny o Evropskou ligu nezvládli. Po rychlém gólu Mladé Boleslavi doma prohrávali od 8. minuty 0:1 a tohle manko už nestáhli. Hosté ve druhém poločase přidali druhý gól a dovedli duel k vítěznému a postupovému konci. Pro Jihočechy sezona končí.

Klíčové utkání o postup do dalších kol klání o Evropu začali Jihočeši, jak se patří a jak jim velela povinnost. Aktivně. Věděli totiž, že sezonu jim neukončí jen vítězství. V úvodních minutách tak tribuny dvakrát zahučely při šancích Čoliče a Čavoše. Naopak ztichly v osmé minutě. Plány domácích dostaly první trhliny, když při rohu neuhlídali hráči Dynama na zadní tyči Jaroslava Zeleného, který se do centru opřel hlavou a neomylně skóroval – 0:1. I když scénář Jihočechům nenahrával, nesložili zbraně. Ve 12. minutě vyděsil lavičku Boleslavi ostrý centr Mrsiče, který s námahou likvidoval Šeda. Ve 13. minutě hlavičkoval nad Sivok, který nakonec nastoupil i přes to, že duel před týdnem nedohrál. Domácí byli logicky aktivnější. Drželi míč, ale bylo pro ně velmi těžké překonat soustředěný blok hostujícího týmu. Ve 22. minutě si po rohovém kopu dal málem vlastní gól Javorek, ale Křížek jeho sražený balon pokryl. Ve 24. minutě se naopak ve vápně hezky uvolnil Schranz. Postupoval z levé strany na Šedu, ale střelou na přední tyč ho nepřekonal. Zbytek poločasu se nesl v marném dobývání Jihočechů a rychlých brejcích hostí. Z jednoho takového ve 43. minutě mohl skórovat Jiří Klíma, ale pálil nad.

Ve snaze změnit hru celku poslal ve druhém poločase na hřiště trenér David Horejš Iva Táborského do útoku a do zálohy Filipa Havelku. Nahradili Karola Mészárose a Petra Javorka. Úvod druhé půle patřil Mladé Boleslavi, ale zhruba po deseti minutách už iniciativu přebrali domácí. V 57. minutě aktivní Kladrubský centroval z levé strany a Táborský hlavičkoval těsně vedle. Po levé straně se valilo více šancí. Ale centry většinou končily na obráncích Boleslavi a výraznější šanci nepřineslo ani několik rohů, které z tlaku pramenily. V 65. minutě přišla pro domácí pohroma. Hosté se dostali ke střele zpoza vápna, kterou tečoval Jiří Klíma do protipohybu Křížka. Domácí reklamovali ofsajd. Rozhodčí zkoumal situaci u videa a poté branku uznal – 0:2. V tu chvíli by museli dát černobílí čtyři branky k postupu dál. Sympatické bylo, že nerezignovali. V 73. minutě se do zakončení dostal Havelka, ale střela skončila vedle. V 77. minutě dostal centr do šestnáctky Ivo Táborský. Otočil se s míčem a tvrdě vypálil, ale jen do náruče připraveného Šedy. V 86. minutě pak tribuny mohutně tleskaly. Ne však gólu, ale odchodu ze hřiště Tomáše Sivoka, pro kterého to byl s velkou pravděpodobností poslední duel v profesionální kariéře.

David Horejš, trenér Dynama ČB: Věřili jsme, že máme na to, abychom postoupili. Chtěli jsme hrát od úvodu hodně aktivně a dostat pod tlak. Na začátku se nám to dařilo. Stalo se ale to nejhorší, co se mohlo stát. Gól ze standardky. Hráč neobsadil hráče a nechal ho dát gól. Je to chyba, kterou v takovým zápase nepochopím. Lehlo to na nás. Boleslav hru kontrolovala. Dneska jsme neměli sílu na to, abychom to otočili. Boleslav postoupila zaslouženě. Za sezonu jsem klukům ale poděkoval.