Budějovické Dynamo pokračuje v dobrých výkonech a z jihu Moravy veze tři body. Hlavním strůjcem vítězství se stal útočník Patrik Brandner, který v prvních dvaceti minutách zápasu nasázel dvě branky, které nakonec rozhodly o výsledku. Ve druhém poločase snížil Růsek, ale v posledních minutách Patrik Čavoš upravil na konečných 1:3.

Poprvé od úvodních minut nastoupil Matěj Valenta, naopak chyběli Šulc a Havelka. Jihočeši měli přímo vynikající vstup do utkání. V desáté minutě dostal pas za obranu Patrik Brandner a umístěnou střelou pokořil Flodera poprvé v utkání – 0:1.

O sedm minut později už Dynamo vedlo o dvě branky a znovu se prosadil Patrik Brandner. Po centru Čoliće hlavičkoval Van Buren do tyče a budějovický útočník už měl následně jednoduchou úlohu – 0:2. V závěru první půle byla Zbrojovka velmi aktivní a vytvořila si několik šancí. V té největší byl Přichystal, ale Drobný předvedl dobrý zákrok.

Vstup do druhého poločasu lépe vyšel domácím, kteří se po osmi minutách hry dokázali poprvé v zápase prosadit. Dreksa odcentroval do vápna a Antonín Růsek přesnou hlavičkou snížil – 1:2. O vyrovnání se mohl postarat Šural, ale osamocený ve vápně nedokázal trefit branku.

Zbrojovka dělala pro vyrovnání maximum, ale Jaroslav Drobný výbornými zákroky držel svůj tým ve vedení. Zaskvěl se především proti střelám Růska a Pachlopníka, které reflexivně vyrazil. Rozuzlení nakonec přinesl kapitán Patrik Čavoš, který z rychlého brejku skóroval na konečných 1:3.

David Horejš (trenér Dynama): "Jsem moc rád, že jsme navázali na výkony a výsledky předchozích zápasů. Soupeře jsme dostali pod tlak, kluci plnili taktické pokyny a dali jsme dva góly. Byli jsme produktivní a fotbal je přece o gólech. O přestávce jsme hráče nabádali, že Brno to nezabalí, my jsme jim částečnou pasivitou nabídli snížení. Domácí měli více ze hry, ale podržel nás Drobný. Z brejku jsme dali na 3:1, celkově jsme si tři body za první poločas zasloužili, mají pro nás ohromnou cenu. Musíme to teď potvrdit doma."

Miloslav Machálek (trenér Zbrojovky): "Už je to v našich domácích zápasech obvyklé, zase jsme to nezvládli, ale vlastní vinou. Bylo to v úvodu polovičaté, nezodpovědné, byl tam chaos. Začali jsme hrát až po stavu 0:2, to už je pozdě. Je to pro mě velké zklamání. Chtěli jsme vysoko napadat, být aktivní, nemám pro to vysvětlení, proč to nešlo. Pomohlo dvojí střídání, ve druhé půli jsme hráli velmi dobrý fotbal, jenže jsme některé slibné situace nedotáhli do konce. Zase si zásadně komplikujeme situaci a devalvujeme body zvenku. Pokud se doma nezlepšíme a nebude tam pořádná jízda, bude to špatné. Mám pocit, že někteří hráči si pohrávají se svými osudy a s osudy lidí v tomto klubu."