Ve středečním třetím kole MOL Cupu si Dynamo bez problémů poradilo s třetiligovým Vltavínem a probojovalo se do dalšího kola. Za Jihočechy se postupně trefili Schranz, Táborský, Novák a Sivok, za domácí se prosadil pouze Maione. Další ligové kolo čeká svěřence Davida Horejše v pondělí, kdy nastoupí na hřišti Liberce.

Po karetním trestu se do sestavy vrátil stoper Tomáš Sivok, od prvních minut dostali šanci i další hráči, kteří nezasáhli do duelu s Plzní. Už v první minutě se nebál vystřelit Filip Havelka, ovšem netrefil se mezi tři tyče holešovické branky. Už ve třetí minutě se ovšem hosté radovali z úvodní branky. Čolič vyslal dobrý centr na přední tyč, kde operoval Ivan Schranz a ze vzduchu poslal míč za Štorcova záda - 0:1. Za dalších pár minut mohl navýšit vedení černobílých Ivo Táborský, jenže ve stoprocentní šanci selhal.

Zkušený fotbalista dostal ve 23. minutě další příležitost a tentokrát ji už nepohrdl. Míč za ním doputoval po krásné kombinaci Kulhánka s Schranzem a Táborský už neměl těžkou úlohu - 0:2. Ještě do přestávky se však Pražanům podařilo snížit a zdramatizovat tak další minuty zápasu. Dobrý pas za obranu dostal Maione. Dostal se tak do přečíslení, které vzal na sebe a propálil Křížka - 1:2. Minutu poté skončil zápas pro Iva Táborského, který musel kvůli zdravotním potížím střídat.

Ve druhém poločase se na branku čekalo poměrně dlouho. Až v šedesáté minutě poslal do vápna centr Matěj Helešic a Pavel Novák zasadil domácím fotbalistům tvrdou ránu - 1:3. Poměrně brzy mohl snížit Vladimír Valíček, jenže ani tři pokusy mu nestačily na propálení Křížka.

Deset minut po gólu Nováka se prosadil i druhý stoper Dynama. Na zadní tyči vyslal tvrdou přízemní ránu Tomáš Sivok a trefil se tak poprvé po svém návratu na jih Čech - 1:4. Pátý gól Budějovických mohl přidat Mustedanagič, jenže loboval gólmana Štorce nepřesně. I tak mohlo Dynama oslavit přesvědčivý postup do dalšího kola.

Ohlasy trenérů

David Horejš (trenér Dynama): "Postup přes Vltavín je splněná povinnost. Chtěli jsme postoupit, a to se nám podařilo. Do zápasu jsme dobře vstoupili, rychle jsme vedli 2:0 a měli jsme tam i další příležitosti. Je jen škoda, že první poločas neskončil vyšším rozdílem, protože ty naše další šance byly opravdu velké. Místo toho jsme soupeři na těžkém terénu darovali gól na 2:1. Ve druhém poločase jsme ale hráli přesně tak, jak jsme hrát chtěli. Přidali jsme dvě další branky a roli favorita jsme tak poctivým výkonem týmu potvrdili."