Druhý přátelský zápas Dynama v rámci přípravy na nadcházející sezonu FORTUNA:LIGY je minulostí. Českobudějovický výběr před odjezdem na soustředění do Rakouska navázal na triumf z minulého týdnu proti Dukle a poradil si s dalším zástupcem druhé nejvyšší české soutěže. Vlašim porazilo Dynamo na stadionu nedaleko chladících věží jaderné elektrárny Temelín vysoko 6:3.

Jihočeši mají v červenci nabitý program. Minulý víkend se rozjela série přípravných zápasů, Dynamo na úvod zdolalo pražskou Duklu, o týden později stáli jeho zástupci na hřišti znovu. Utkání tentokrát hostil další fotbalový svatostánek v regionu, Temelín. V blízkosti chladících věží známé elektrárny sledovaly zhruba tři stovky diváků gólové hody. První šance byla k vidění ve 5. minutě na straně Vlašimi, která zakončovala do prostoru gólmana Šípoše, s úspěchem se však nepotkala.

Na druhé straně o sedmnáct minut později už se slavit mohlo. Svůj premiérový gól v dresu Dynama vstřelil nový rekrut Tomáš Zajíc, který využil dobrého postavení a doklepl míč z bezprostřední blízkosti za záda bezmocného brankáře Vlašimi. V tu chvíli se otevřela gólová stavidla. Brankou zaváněla situace ve 27. minutě, kdy Šípoš dvakrát zasahoval po dobrých střelách soupeře. Ani v jednom případě ale nekapituloval. Brankář druhého nejlepšího týmu loňské sezony FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY tak veselý být nemohl. Ve 30. minutě byl na konci dlouhého autu obránce Lukáš Havel a poslal Dynamo do dvoubrankového vedení. A to stále nebylo všechno.

Skvělý Šípoš nejprve ve 35. minutě zlikvidoval další pokus Vlašimi, pak se mohl běžet radovat za spoluhráči, kteří těžili z vynikající koncovky. Po 43 minutách přidal svůj druhý gól v zápase Tomáš Zajíc a ještě těsně před koncem poločasu pozměnila stav zápasu na 4:0 další nová tvář v týmu. Vynikající Horův pas za obranu si našel Jakub Švec a uklidil balon do sítě. První polovina zápasu skončila pro Dynamo naprosto dokonale.

Do druhého poločasu poslal kouč Jozef Weber pozměněnou sestavu. Zápas skončil pro Potočného, splněno měl také Hora. Náhradníci ale svým vstupem do druhého dějství navázali na famózní úvod zápasu. K ráně zpoza vápna se v 53. minutě odhodlal záložník David Krch a Dynamo rázem vedlo už 5:0. Pak se ale stroj zadrhl. Vlašim nejprve v 61. minutě zásluhou Nedžhada Zihanzoviče snížila, v 72. minutě přidal druhý gól hostů povedeným lobem Gning Abdallah. Ten samý hráč se pak postaral o další trefu. Senegalec nepohrdl nabídkou pokutového kopu, který mu zařídil faul od Skovajsy.

Poslední slovo v zápase ale nakonec mělo stejně Dynamo, které zásluhou Martina Sladkého korigovalo výsledek na 6:3. I druhý zápas přípravy se tak českobudějovickému týmu vydařil.

Jozef Weber (trenér Dynama): „První půle lepší, měli jsme tam zkušenější hráče, líbily se mi standartní situace, herně to bylo v pořádku. Druhá půle byla vinou střídání neurovnaná. Mladíci znervóznili, byl to trochu zbytečný chaos, ale jsem rád, že se v tom vykoupali. První půle měla stejně jako s Duklou dobré parametry, když se to pak prostřídalo, úroveň šla dolů.“