Další prosluněné odpoledne na Střeleckém ostrově, další vítězství Dynama. Takhle nějak by se dalo popsat 25. kolo FORTUNA:LIGY z pohledu celku z Českých Budějovic. Na jih Čech tentokrát zamířil ne zrovna ideálně naladěný Jablonec, kterému patří v tabulce trochu překvapivě místo ve skupině o záchranu. Podle toho nakonec souboj také vypadal, Dynamo zvítězilo jasně 2:0.

Ještě na podzim byl Jablonec součástí Evropské konferenční ligy a rval se o peníze a slávu s týmy jako Kluž, Randers nebo Alkmaar. Jenomže na úspěchy z evropských trávníků v domácí soutěži ne a ne navázat. Jablonec odcestoval do Českých Budějovic jako až 12. nejlepší tým FORTUNA:LIGY a v tomto duchu se nesl také úvod utkání. Dynamo na soupeře nastoupilo se vší parádou a hned v 5. minutě se ujalo vedení. Krásnou kombinaci uvnitř vápna zakončil ranou z úhlu krajní bek Benjamin Čolić a domácí se rázem chopili otěží zápasu. S náskokem jednoho gólu se Dynamo navíc spokojit nechtělo. Hned za další 5 minut se do šance dostal Michal Škoda, jeho střela ale bohužel pro Jihočechy mířila nad.

Do první větší příležitosti se dostal Jablonec v 18. minutě, Černákův pokus z první ale gólové parametry neměl. To samé se dá říct také o dorážce domácího Škody, který se ocitl sám před gólmanem Jablonce po projektilu Mihálika. Útočník Dynama ve 20. minutě trestuhodně selhal. Hra se přelévala z jedné strany na druhou, na obou stranách v průběhu první půle zavánělo několik situací brankou, tou ale skončila až ta ze 43. minuty. Michal Škoda tentokrát mířil o něco přesněji a potvrdil, že má na jaře velice slušnou formu. Zaváhání jablonecké obrany znamenalo pro Dynamo druhý gól a slibnou výchozí pozici do druhého dějství. Po 45 minutách byl stav mezi Dynamem a Jabloncem 2:0.

Druhá půle začala o něco opatrněji než ta první. Oba týmy se do nebezpečných útoků příliš nehnaly, balon se pohyboval spíše v prostoru mezi oběma pokutovými územími. Jablonecké vápno se ale od 48. minuty proměnilo v dějiště toho nejzajímavějšího. Nejprve byl k vidění sporný moment, Brandner se poroučel k zemi po zákroku jednoho z hostujících hráčů, sudí ale zákrok jako penaltový neviděli. Potom, za několik dalších minutek, došlo v řadách Jablonce k další kuriozitě. Kvůli zranění musel opustit branku Jan Hanuš a nahradil ho Vlastimil Hrubý. Severočechy trápí marodka už nějaký pátek, proti Dynamu museli opustit hrací pluchu dva další fotbalisté právě vinou zdravotních potíží.

Bezmála tři tisícovky diváků na Střeleckém ostrově sledovaly zajímavé utkání s ideálním průběhem pro domácí Dynamo. Poslední dvacetiminutovku dohrávaly České Budějovice s vědomím, že pokud vyhrají, posunou se blíž ke skupině o titul. Navíc je hnal kupředu také fakt, že by si po čtyřech remízách a jedné porážce konečně připsaly první jarní vítězství. A přesně to se povedlo. Jablonec sice ještě deset minut před koncem procpal míč do sítě domácích, akci ale předcházel ofsajd i faul na domácího brankáře Vojtěcha Vorla. Domácí v závěru mohli dát další minimálně dva góly, jenomže scházelo víc štěstí i přesnosti. Stav tak zůstal až do konce zápasu totožný s tím, který svítil na tabuli po posledním hvizdu prvního poločasu. Dynamo zvítězilo jednoznačným způsobem 2:0.

David Horejš (trenér Dynama): „Jsem moc rád, že jsme to zvládli. Nakopla nás úvodní branka, která přišla velmi brzy. Výrazně nám ještě pomohl druhý gól, který přišel před přestávkou. Věděli jsme, že když budeme ve druhé půli silní na míči, tak se nabídnou i další příležitosti. Sice jsme je neproměnili, ale dokázali jsme udržet nulu, takže nás to nemuselo mrzet. Podali jsme velice slušný výkon, tři body nás těší."

Petr Rada (trenér Jablonce): „Prohra nás mrzí. Do utkání jsme vstoupili dobře, jenže brzy jsme inkasovali. Hra byla vyrovnaná, jenže po lehké chybě jsme na konci půle inkasovali znovu. Jsme zklamaní, musíme si utkání vyhodnotit a připravit se na další duel. Nepodařilo se nám bodovat, navíc jsme přišli o další dva zraněné hráče. Musíme se s tím vypořádat, nic jiného nám nezbývá."