Fotbalisté Dynama České Budějovice po dvou prohraných domácích zápasech opět před vlastním publikem naplno bodovali, když na Střeleckém ostrově přetlačili Bohemians Praha a vyhráli 1:0. Jihočeši měli v celém zápasu územní převahu, jediný gól utkání ale vstřelil až v závěrečné desetiminutovce Michal Klesa.

Jihočeši nastoupili v obdobné sestavě jako před týdnem na Vltavínu. V základní jedenáctce se objevila i nová posila Pavel Hašek. Jihočeši začali aktivněji, ale přes houževnatou obranu soupeře se nemohli prokousat. Povedlo se to až po dvaceti minutách centrujícímu Machovcovi a hlavičkujícímu Vyskočilovi, jenž však poslal míč hlavou těsně nad. Dynamo si moc šancí nevytvářelo, jelikož obrana Bohemians důsledně bránila. Největší šanci spálil krátce před poločasem Vyskočil, který po přihrávce od Linharta postupoval sám na brankáře, ale poslal míč metr vedle levé tyče Mandousovy svatyně. Po první půli tak platil bezbrankový stav.

Ani ve druhé půli se obraz hry nezměnil. Svěřenci Pavla Hoftycha marně dobývali pevnou obranu Bohemians. Jihočeši se nedostávali ani do náznaků zajímavých šancí. Příliš vzruchu na hřiště nepřinesl ani příchod Richarda Kaloda. Možnost rozhodnout měl deset minut před koncem znovu Vyskočil, ale znovu zklamal. Klesův centr podskočil brankář soupeře, ale Vyskočil odkrytou branku netrefil.

Tlak Dynama sílil. Střela Jarolíma po rohu ani Kalodova hlavička se však neujala. Jihočeši se dočkali v 85. minutě. Michal Klesa se hezky uvolnil na pravé straně, namířil si to přímo k brance a propálil vše, co mu stálo v cestě. V závěru už si černobílí vítězství pohlídali a připsali si důležité tři body do tabulky.

Hanzlík Aleš (89.)             1   1
Legenda: G - góly, AS - asistence, SB - střely na bránu, SM - střely mimo, ST - střely do tyče, RH - rohy, OF - ofsajdy, FL - fauloval, FN - faulován, ŽK - žluté karty, ČK - červené karty

Pavel Hoftych, trenér Dynama: „Vítězství se rodilo velmi těžce. Ve druhé půli byl soupeř aktivnější v napadání a překazoval nám rozehrávku. Cením si, že jsme i přes neproměněnou tutovku Vyskočila v závěru zabrali a Klesič perfektní akcí utkání rozhodl. Jsme samozřejmě moc rádi za vítězství.“

Miloš Sazima, trenér Bohemians: „Jsme v situaci, kdy potřebujeme každý bod, proto jsme hráli hlavně defenzivně. Domácí vyhráli zaslouženě, měli víc šancí. Prezentovali jsme se bojovným výkonem, a pokud podobný výkon předvedeme i doma, tak budeme úspěšní.“