Po utkání s Olomoucí čekal Dynamo v týdnu, který předchází reprezentační přestávce, zápas 2. kola MOL Cupu v Chomutově. Cílem bylo spravit si po lize chuť a to se Jihočechům povedlo. Divizní celek porazili 5:0 a postupují dál.

Dynamo vstoupilo do zápasu aktivně, už ve 2. minutě po faulu na Haise zahrával volný přímý kop Čolič a trefil břevno chomutovské branky. O chvíli později to samé místo orazítkoval Zajíc, ten po Čoličově centru zakončoval hlavou. Budějovičtí fotbalisté svého soupeře svírali a vytvářeli si spoustu standartních situací v podobě rohových kopů. Chomutovští se dostali poprvé za polovinu hřiště v 17. minutě a hned z toho bylo nebezpečí. Po chybě českobudějovické obrany šli domácí do brejku a jen těsně vedle minuli Janáčkovu bránu. Tato situace Jihočechy nerozhodila a ti pokračovali i nadále v dobývání soupeřovy branky. A to se nakonec povedlo. Nejprve se ve 20. minutě prosadil Lukáš Havel, který dostal do sítě centr Sluky.

Netrvalo dlouho a Dynamo vedlo 2:0! Hned po rozehrávce ze středového kruhu sebral balón Hais a předložil jak na zlatém podnose Tomáši Zajícovi, na kterého zívala prázdná brána. Fotbalisté Chomutova čas od času ale také zahrozili. Na pravé straně budějovické šestnáctky se balonu chopil Jan Kopta, který vypálil, gólman Janáček míč ale bez větších potíží lapil. Ve 34. minutě přišla další příležitost domácích. Kibalův centr z pravé strany našel Lišku, jehož střelecký pokus byl velmi nebezpečný, bližší tyčku ovšem těsně minul. Další větší šance v prvním dějství už nepřišly a České Budějovice si tak do poločasové přestávky odnesly dvougólový náskok.

Druhý poločas začal tak jako ten první. Dynamo hýřilo aktivitou a v 51. minutě na 3:0 svým druhým gólem v zápase zvyšoval Tomáš Zajíc. Z pravé strany poslal míč do vápna střídající Čmelík a domácí obránce srazil míč právě k Zajícovi, který si s brankářem Chomutova poradil. A znovu Zajíc! Na hranici vápna se pohyboval Hellebrand, jenž Zajícovi přihrál a ten propálil domácího brankáře Švejdu a v dnešním utkání završil hattrick, 4:0 pro Dynamo. Poprvé ve druhém dějství se k šanci dostali i domácí. Centr z levé strany letěl na zadní tyč, kde se nacházel Schreiner, jehož pokus mířil do brány, ale před brankovou čárou byl Martin Sladký, který míč bezpečně odehrál.

Pátý gól českobudějovických fotbalistů měl na kopačce Nicolas Penner, ten ale ve skluzu trefil pouze pravou tyč domácí branky. V 82. minutě se Dynamo pověstného „búra“ ale přeci jen dočkalo, gól na 5:0 vstřelil Jakub Matoušek. Ten si našel přetažený centr z levé strany a hlavou poslal míč do sítě. Utkání se v poklidu dohrávalo za tohoto stavu a Budějovice tak po jasném vítězství vezou na jih Čech postup do 3. kola MOL Cupu!

Jan Baránek (asistent trenéra Dynama): "Vstup do zápasu byl výborný, vytvořili jsme si spoustu šancí, akorát neskončily v první patnáctiminutovce gólem. Slušný byl také pohyb, pak dali kluci rychlé dva góly a od té doby byl zápas v naší režii. Mohli jsme dát klidně víc gólů než pět."