Dynamo čekal na začátku týdne pátý přípravný zápas před startem nového ročníku FORTUNA:LIGY. Celkově potřetí vyběhli Jihočeši na hřiště během soustředění v Rakousku a podruhé slavili vítězství. Po triumfu nad Augsburgem nestačil na desátý tým uplynulé sezony české nejvyšší soutěže ani výběr Wieczysty Kraków.

Do posledního utkání soustředění v Rakousku se rozhodl kouč Weber nasadit od začátku mladé naděje, ti zkušenější fotbalisté sledovali první poločas jen z lavičky. A viděli toho spoustu, hned ve 3. minutě nadělal starosti obraně Dynama hlavičkující fotbalista Wieczysty, naštěstí pro ni ale hlavičkoval nad. Postupem času se však otěží uchopoval jihočeský tým, který v 10. a 11. minutě hrozil ze standartních situací. Úvodní gól ale nepadl.

To samé se dá říct o 13. minutě, kdy musel být v pozoru brankář Šípoš. Nepříjemnou ránu dokázal skvěle vytěsnit mimo tři tyče. Dynamo mohlo jít do vedení v 19. minutě, kdy napřáhl zpoza pokutového území stoper David Broukal. Brankář se musel pořádně natahovat, aby první brance zápasu zamezil. Broukal neubíral na aktivitě ani o pět minut později, kdy si našel centr z rohového kopu a zakončil. Ani tento pokus ale gólem neskončil. Na šance Broukala navázal ve 42. minutě další nováček Jakub Grič. Jeho střela měla dobré parametry, scházela jí ale přesnost. První poločas tak skončil bez branek.

Do druhého dějství vyběhla výrazně obměněná sestava Dynama. Kromě Sladkého a Griče nezůstal v sestavě ani jeden hráč, který se představil na hřišti během prvních 45 minut. České Budějovice najednou začaly udávat tempo zápasu víc a víc. Hnaly se do útoku, hýřili aktivitou, napadali. Odměna se dostavila v 68. minutě, kdy se premiérově v dresu Dynama prosadil Roman Potočný. Na jeho parádní dělovku z vápna neměl brankář Krakova nárok.

Komplikace nastaly v 75. minutě, takže ani ne deset minut po tom, co se vedení v zápase ujalo Dynamo. Průniková přihrávka a samostatný únik, který zakončoval Damian Guzik, zrušil pauzu obsluze světelné tabule. Patnáct minut před koncem tak byl stav nerozhodný 1:1. S podobně rychlou odpovědí ale přispěchalo také Dynamo, kterému vystřelil vítězství v 81. minutě středopolař Jakub Hora. Čtvrté vítězství v pěti přípravných zápasech zapříčinila šťastná teč. Jihočeši porazili Wieczystu Kraków ze čtvrté nejvyšší polské soutěže 2:1.

Jozef Weber (trenér Dynama): „Porazili jsme houževnatý tým. Porci minut jsme mezi hráče rozdělili do dvou poločasů, a i když už se projevovala únava, snaha tam stále byla. Jsme za výhru rádi, každé vítězství je důležité."