Jihočeši vstoupili do zimní přípravy remízou 3:3 v Tipsport lize s Pardubicemi. V utkání se vedení přelévalo z jedné strany na druhou, ale blíž k výhře bylo Dynamo, když až v 87. minutě vyrovnal Fousek. Branky černobílých obstarali Kalod, Chmelo a Benát.

První duel kalendářního roku 2014 nezačali černobílí dobře a jejich pardubický soupeř byl o něco aktivnější. Perníkáři se dočkali odměny za svou aktivitu v 18. minutě, kdy Jan Řezníček dostal míč za obranu a tvrdou střelou překonal brankáře Lešňovského. V 26. minutě však bylo srovnáno, když se zblízka prosadil Richard Kalod. Neslavně skončil první zápas v dresu Dynama pro Davida Brunclíka, jenž musel po půlhodině vystřídat kvůli zranění.

Do druhého poločasu nasadily oba celky zcela odlišné jedenáctky. Jihočeši otočili vývoj v 54. minutě, kdy se po Hanzlíkově centru trefil hlavou důrazný Rastislav Chmelo. Vedení vydrželo Dynamu do 71. minuty, kdy po chybě Machovce vyrovnal Fusek. Běžela 75. minuta a černobílí se mohli radovat znovu. Petr Benát vyslal směrem k soupeřově brance nečekanou střelu, která skončila až v brance. Když už to vypadalo, že utkání skončí výhrou favorita, tak v 87. minutě znovu chybovala českobudějovická obrana a Adam Fousek přesnou tečí Fuskovy střely vyrovnal stav na konečných 3:3.


Ohlasy trenérů

Luboš Urban (trenér Dynama): "Byl to takový klasický úvodní zápas přípravy. Máme za sebou šest tréninků a také dneska ráno jsme ještě trénovali. Dali jsme příležitost dvaadvaceti hráčům, takže je zbytečné dělat nějaké závěry. Těší mě, že jsme dali tři góly. Na druhou stranu jsme ale také tři dostali, takže víme, kde nás tlačí bota. Góly, co jsme dostali, padly po velkých individuálních chybách. Především ve druhém poločase jsme byli o malinko lepší a chybělo jen málo, abychom tento zápas vyhráli."

 

Jiří Krejčí (trenér Pardubic): "Souhlasím s tím, že bylo na tom zápase hodně vidět, že je to teprve první utkání v přípravě. Oba týmy zkoušely různé hráče na různých postech, a to tam bylo samozřejmě znát. Také máme za sebou již několik tréninků a na hráčích začíná být vidět první únava, která se projevila na inkasovaných gólech. Přestože jsme v prvním poločase do ofenzivy postavili hodně mladou sestavu, tak se mi ta hra celkem líbila. Rozhodně více než v tom druhém poločase. Určitě také ale z tohoto zápasu nedělám žádné závěry, na hodnocení je ještě hodně brzy."