Českobudějovické Dynamo na úvod přípravy remizovalo na Složišti se slovenskou Žilinou 1:1. Jihočeši byli po většinu utkání lepším celkem, ale své šance nevyužívali. Jedinou trefu obstaral Marek Hovorka, na jehož trefu však za minutu odpověděl Káčer a upravil stav na konečných 1:1.

Jihočeši byli od prvních minut aktivnější a tvořili si zajímavé šance. Již ve třetí minutě neuspěl zblízka Němec, o deset minut aktivní mladík připravil pozici pro Kaloda, jenž ještě posouval míč na Kadulu, který však přestřelil. Po čtvrthodině vrátil míč do vápna Hanzlík a nepovedenou střelu Kaloda tečoval Němec metr nad břevno.

Slovenský celek byl z ofenzivě bezzubý, pokus Káčera z dálky byl v první půli jediný a zároveň hodně nepovedený. To Dynamo bylo mnohem nebezpečnější, dobře pracovali navrátilci z hostování Rakovan s Němcem a Dobalem, na pravém kraji obrany se ve vysoké kvalitě prezentoval Klesa. Do poločasu však gól nepadl.

Do druhé půle nastoupila druhá jedenáctka, ve které nechyběli testovaní Španělé Molina s Nacho Martinezem nebo slovenský forvard Chmelo. Hned na startu druhého dějství chyboval stoper Králik, ale Linharta nabídnutá šance zaskočila. Po hodině hry se poprvé výrazněji ukázal Chmelo, ale jeho krásný pas nedokonal náležitě Hovorka, jenž střílel z velice dobré pozice pouze do brankáře. V 75. minutě po rohu napálil míč Rýdel a jeho tečovaná střela skončila na břevně.

Úvodní gól visel ve vzduchu, aktivní Chmelo připravoval svým spoluhráčům slibné možnosti, které však gólem nekončily. Stovka diváků na Složišti se dočkala až v 84. minutě, kdy Nacho Martinez posunul míč doleva na Marka Hovorku, který se napotřetí ze stejné pozice konečně prosadil a otevřel skóre.

Jenže radost Dynama netrvala dlouho. O minutu později využil nedůrazu v domácí obraně Miroslav Káčer, který napálil volný míč a parádní dělovkou určil konečný stav na 1:1. Jihočeši pokračují v sérii přípravných duelů v sobotu turnajem na Hluboké.

Pavel Hoftych, trenér Dynama: „K vidění bylo kvalitní utkání. Obě mužstva hrála s chutí, a pokud bych měl hráčům za dnešní utkání něco vytknout, tak by to bylo proměňování gólových šancí, kterých jsme měli požehnaně. Kluci se s tím vypořádali po třech dnech přípravy dobře, zaujaly mě výkony některých hráčů – aktivně se prezentoval Němec, z těch testovaných hráčů odehrál velice dobré utkání Chmelo a vypadá hodně zajímavě. Oba Španělé se rozjížděli pomaleji, ale v závěru utkání už to také bylo dobré. Musím pochválit i navrátilce z hostování Dobala s Rakovanem.“