Dobrý výkon, špatný výsledek. Tak by se dal zhodnotit přípravný duel Dynama se Slavií. Jihočeši byli aktivnější, měli řadu šancí, jenže žádnou neproměnili. Naopak sešívaní byli efektivní a své příležitosti proměňovali. Slavia vyhrála před dva a půl tisíci diváků v Písku 3:0.

Jihočeši začali hodně aktivně, hned po čtyřiceti vteřinách srazil Kalod proti noze Herzánovi centr Hanzlíka a českobudějovický středopolař trefil parádní ranou spojnici Hrubešovy branky. Dynamo mělo navrch, ale produktivní byla Slavia, která z první vážnější akce otevřela skóre. Po deseti minutách prolétl centr z pravé strany až na zadní tyč, kde ho nadvakrát dostal do sítě Bekim Balaj. Záhy mohli černobílí dvakrát vyrovnat, jenže Benátův volej se mezi tři tyče nevešel a střelu Michala Škody vyrazil na roh gólman Hrubeš. Ve 24. minutě přišla pro Dynamo další pohroma. Novák vyslal do úniku slabou malou domů Petra, který udělal Fryštákovi kličku a brankář Jihočechů ho poslal na zem. Z nařízené penalty zvýšil na 2:0 znovu Bekim Balaj. I nadále byli domácí aktivnější, ale žádnou šanci ani její náznak do poločasu nevyužili.

I na začátku druhého dějství mělo Dynamo velkou šanci, když Jakub Hora využil chyby Milana Černého, obešel Juhara, ale jeho následné střele chyběly centimetry. I nadále aktivní Jihočeši mohli v 65. minutě snížit, ale zakletý Michal Škoda znovu neskóroval. Po Novákově centru k němu propadl míč na levou stranu, ale sám před brankářem selhal. A tak přišel další trest. V 81. minutě vyslal parádní přihrávkou Gecov do úniku Milana Škoda, jenž nadvakrát překonal Fryštáka. V závěru ještě dvakrát pálil těsně vedle Hora, ale to bylo vše. Dynamo tak podlehlo Slavii 0:3.

Luboš Urban (trenér Dynama): „Při vší úctě ke Slavii, výsledek neodpovídá vývoji. Znovu jsme dobře vstoupili do utkání, trefili jsme spojnici, byli jsme aktivní. Pak z první standardky dostaneme gól, když neodkopneme míč. Slavia byla efektivní, Novák pošle nesmyslnou malou domů a prohráváme 0:2. To nás srazilo a naopak soupeře nakoplo. Šance jsme měli, ale druhou půli Slavia zalezla a my jsme hráli do plných, na což asi nemáme kvalitu. Přesto jsme si vytvořili stoprocentní šanci, ale Škoda trefil brankáře. Kdybychom snížili na 1:2, tak jsme byli ve hře. Takhle jsme otevřeli hru, hodně jsme riskovali a udělali jsme obrovskou chybu při třetím gólu. Je to pro nás lekce z efektivity, ale příprava to byla výborná.“