Fotbalisté Dynama dokázali natáhnout svou sérii bez porážky už na šest zápasů v řadě. Jihočeši na Hané od 35. minutě po proměněné penaltě Nešpora prohrávali 0:1. Zároveň od té doby hráli o deseti. Ani to je nesložilo. V 77. minutě vyrovnali a vezou si domů bod.

Na Andrově stadionu vyběhla sestava, ve které udělal trenér David Horejš, vědom si náročného programu, několik změn. V základní sestavě například začal Fortune Bassey nebo po delší době od začátku nastoupil Mrsić a hlavně podruhé v sezoně naskočil do branky gólman Vojtěch Vorel.

Domácí začali zostra. Už v úvodních minutách dvakrát udělali rozruch v hostující šestnáctce, ale s akcemi Látala i Greššáka si dokázala českobudějovická defenziva poradit. Dynamo o sobě dalo poprvé vědět v 10. minutě. To Talovierov našel křižným pasem Basseye. Ten se zbavil Hubníka a vypálil, ale Mandous jeho pokus s problémy zkrotil. V 17. minutě centroval Falta, ale Nešporovi chyběly centimetry, aby zasáhl míč. Hrálo se bez velkých šancí. Na jedné straně se zkoušel prosadit Gonzáles střelou, na druhé se zase dral do šance Van Buren. V obou případech kralovali brankáři, potažmo obrany. Klíčový okamžik přišel ve 35. minutě. Talovierov stáhl ve vápně Nešpora a dostal červenou kartu. K penaltě se postavil sám faulovaný a otevřel skóre zápasu – 1:0. Srovnání měl na noze Van Buren, ale ve 38. minutě nezkrotil v šestnáctce centr spoluhráčů.

Ani v deseti se hosté nevzdali. Ve druhém poločase se dlouho hrálo bez výraznější šance. Po hodině hry se do náznaku dostal Houska, ale jeho pokus ve vápně byl zblokován. V 72. minutě posílal prudký centr do vápna Falta, ale Vepřek byl zablokován a následně odražený balon poslal Houska mimo tři tyče gólmana Vorla. V 77. minutě přišel pro domácí trest. Střídající Lukáš Jánošík dostal balon za obranu, prchl Hubníkovi a překonal vyběhnutého Mandouse – 1:1. Za dvě minuty mohli jít domácí do vedení, ale Faltovu střelu lapil gólman Vorel. V závěru utkání Hanáci zatlačili Dynamo, ale srdnatě bojující hosté i v deseti bod ubránili.

David Horejš, trenér SK Dynamo ČB: Dneska má pro mě tenhle bod stejnou cenu, jako bychom tady vyhráli. Téměř celý zápas jsme hráli o deseti. Soupeře jsme ve druhé půli prakticky nepustili do šance. Naopak jsme hráli aktivně, napadali jsme. Kluci se vydali ze všech sil. Hráči si zaslouží od nás to nejvyšší uznání.

Radoslav Látal, trenér SK Sigma Olomouc: Budu velice stručný. Ubíjí nás to. První poločas byl z naší strany celkem v pořádku, hráli jsme to, co jsme chtěli. Soupeře jsme napadali, zavírali jsme ho, nechtěli jsme ho nechat rozehrát. Až na jednu šanci van Burena jsme v defenzívě zahráli dobře. Ujali jsme se vedení po červené kartě soupeře. Potom jsme svojí nedisciplinovaností a netaktickými věcmi zápas zremizovali. Můžeme si říkat, co chceme, ale nejsme schopní se s tím poprat. Takovou šanci mít doma, když soupeř hraje v deseti a ještě k tomu vedeme 1:0… Dopadlo to tak, jak dopadlo.