S jedním bodem se domů z Brna vracejí fotbalisté českobudějovického Dynama. Jihočeši v jihomoravské metropoli nezachytili vstup do utkání a brzy prohrávali po vlastní brance Klesy. Pak sice vyrovnal Koreš, ale ještě do poločasu vrátil vedení Zbrojovce Vávra. Po poločase Dynamo zatlačilo a díky Horovi vyrovnalo na konečných 2:2.

Jihočeši nastoupili v Brně na dva klasické útočníky, Vošahlíka na hrotu doplnil Zdeněk Linhart. Naopak pouze na lavičce zůstal Brunclík. Úvod duelu se lépe vydařil domácím. V 5. minutě posunul hlavou míč do vápna Markovič, Kaščák poslal prudkou přihrávku do závaru před brankou, kde se míč odrazil od bránícího Michala Klesy, od kterého se míč odrazil do sítě. Uběhlo dalších několik minut a po rohu Zavadila mohl skórovat Markovič, ale v tísni mířil těsně nad branku.

Dynamo však mělo připravenou odpověď. Ve 14. minutě předvedlo rychlý brejk, Klesa přenesl míč na levou stranu, zde na zem poslal posledního obránce Štěpán Koreš a přesnou střelou k tyči vyrovnal. Zbrojovka byla však i po vyrovnání aktivnější, aktivní Markovič se lehce dostal do šestnáctky, ale ani nadvakrát nedokázal poslat míč do sítě. Brno se dočkalo ve 38. minutě. Po dalších nedůslednostech v obraně hostí vrátil do vápna Zavadil a přesná hlavička Stanislava Vávry znamenala znovu vedení Zbrojovky. Hubené vedení si Jihomoravané odnášeli i do kabin.

Krátce po změně stran mohl zvýšit vedení domácích Vávra, ale jeho střelu vykopl z brankové čáry Klesa. Domácí forvard si však pomohl rukou při zpracování, takže veškeré vzrušení bylo zbytečné. Další možnost Zbrojovky však už byla regulérní. Machovcův trestný kop vyboxoval gólman Hladký Zavadilovi do protiútoku tři na dva, domácí kapitán posunul míč doleva na Hyčku, jehož střelu vyrazil gólman Křížek. Záhy nepochopitelně odkopl míč Volešák, Markovič posunul míč znovu na Hyčku, kterého z bezprostřední blízkosti vychytal Křížek.

Dynamo od 60. minuty mělo více ze hry a několik centrů do šestnáctky znamenalo tlak Jihočechů. V 73. minutě navíc přišlo vyrovnání, když Podstavek z levé strany poslal míč pod sebe a Jakub Hora tvrdou střelou srovnal na 2:2. Pak sice domácí opět přidali, ale černobílí se v poklidu bránili. Navíc mohli svěřenci Luboše Urbana i jít do vedení, ale po Machovcově centru trefil Podstavek hlavou jen břevno. Závěr zápasu byl hodně hektický, ale Dynamo ho zvládlo a za remízu 2:2 uhrálo cenný bod.

Brunclík David 3 512 27,00       2/2

Václav Kotal (trenér Brna): „Věděli jsme, že Budějovice přijedou s útočnou taktikou. Rozhodující bylo, že jsme se nedostali do dvoubrankového vedení. Soupeři se povedlo vyrovnat po naší chybě, ale dostali jsme se zpět do vedení. Pak jsme měli další dvě gólovky, ale potvrdilo se otřepané „nedáš – dostaneš“ a soupeř vytěžil z minima maximum. Závěr byl hektický a už se nám nepovedlo skórovat. Na góly se nadřeme a lacino inkasujeme. Jsme z toho smutní, ale musíme se z toho poučit.“

Luboš Urban (trenér Dynama): „Výsledek lepší předvedené hry. Připravovali jsme se na netypické rozestavení soupeře, špatně jsme utkání rozehráli a byli jsme pod tlakem. Pak se nám povedlo vyrovnat, ale po dvou centrech ze stran jsme inkasovali laciný gól. Po poločase jsme začali víc běhat a povedlo se nám vyrovnat. Pak jsme nastřelili i břevno, ale i domácí měli šance. Bod bereme.“