Cenný bod za remízu 2:2 uhráli fotbalisté českobudějovického Dynama v posledním podzimním kole v Opavě. Remíza je o to cennější, že Jihočeši prohrávali ještě v 79. minutě 0:2. Svými góly v závěru zápasu ale dokázali Milan Jurdík a Tomáš Hájovský zařídit dělbu bodů.

Do sestavy Dynama se vrátili po karetních trestech Linhart a Novák, právě kvůli čtyřem žlutým absentoval špílmachr Šimák. Jihočeši byli od začátku aktivnějším a lepším týmem. V šesté minutě vybídl Wermke ke skórování Petra Benáta, ale hostující kapitán nechal vyniknout gólmana Květoně. SFC odpovědělo po čtvrthodině také velkou šancí, kdy se zblokovaná střela Zdeňka Pospěcha odrazila na malé vápno ke Kuzmanovičovi, kterého ale vychytal skvělý Křížek.

Opava po úvodním náporu Dynama postupně převzala iniciativu a ve 25. minutě také otevřela skóre. Na hranici šestnáctky se totiž zjevil nekrytý Dominik Simerský, jenž pěknou střelou překonal Křížka. Do poločasu se obraz hry nezměnil. Domácí útočili a černobílí hrozili hlavně z brejků. Před poločasem však hostům zatrnulo, když po rohu měl druhý gól na hlavě Žídek, ale trefil jen břevno.

Svěřenci Davida Horejše na startu druhé půle vyrovnali, ale gól Jurdíka nebyl uznán kvůli ofsajdu. Zvýšit své vedení tak mohli Slezané, jenže Schaffartzik po Kuzmanovičově centru na zadní tyči nenašel recept na výborně chytajícího Zdeňka Křížka. Vyrovnaná a zajímavá podívaná pokračovala, Jurdík mohl srovnat, ale nepřelstil Květoně. O pět minut později měl Milan Jurdík další stoprocentní šanci, jenže sám před brankářem vůbec netrefil prostor mezi třemi tyčemi. A tak přišel pro hosty druhý trest. V 75. minutě se k míči ve vápně dostal Nemanja Kuzmanovič a chladnokrevně obstřelil brankáře Dynama.

Černobílí se do hry dostali o čtyři minuty později, kdy se konečně dočkal Milan Jurdík. Hostující útočník zakončil rychlý brejk a zadělal na drama. Jihočeši vrhli všechny síly do útoku a mohli za to pykat, ale Žídek netrefil branku v jasné šanci. Dynamo cennou remízu vystřelilo v 87. minutě, když se do vzduchu pověsil Tomáš Hájovský a vyrovnal. Domácí si mohli vzít tři body v závěru zpátky, ale střídajícího Mrázka skvěle vychytal Křížek. Dynamo tak uhrálo v Opavě bod.