Starší dorostenci U19 Dynama České Budějovice zakončili podzimní část české ligy domácím vítězstvím 1:0 nad Bohemians Praha 1905, když o osudu utkání rozhodl již ve 3. minutě přesnou střelou Daniel Vaněk. Budějovičtí udrželi domácí neporazitelnost a přezimují na předních příčkách tabulky.

Podzimní část letošního ročníku České ligy staršího dorostu uzavřelo utkání 17. kola, v němž domácí Starší dorost U19 Dynama České Budějovice přivítal na SCM Složiště dorostence Bohemians Praha 1905. Budějovičtí drželi před domácími diváky neporazitelnost a o tu se nechtěli nechat v posledním zápase připravit. Do svého papírově slabšího soupeře se proto od úvodních minut pořádně zakousli a hned ve 3. minutě měli důvod k radosti. Na pravé straně se hezky uvolnil Wermke, míč nacentroval do malého vápna na Daniela Vaňka, který střelou k tyči nedal hostujícímu golmanovi šanci - 1:0.

Budějovické vstřelená branka ještě více povzbudila a snažili se přidat další. Blízko ke vstřelení druhé branky bylo Dynamo v 11. minutě, Malý vysunul podél levé lajny Linharta, jenž se zbavil dotírajícího obránce a mazaně předložil na hranici pokutovému území Radouchovi. Ten si připravil míč ke střele, ale jeho pěkně zatočená rána naneštěstí jen orazítkovala tyč hostující branky. V 17. minutě se domácí blyskli rychlou kombinační akcí. Perfektní vedení a ovládání míče předvedl Radouch, po levém křídle obešel dva protihráče, pak se míč přes Staňka a Linharta dostal až k zakončujícímu Kadulovi, jehož pokus hostující brankář Smrčka vytěsnil na roh. Domácí vytvářeli závar v pokutovém území hostí po mnoha rohových kopech a standardkách, jež přesně servíroval Wermke, chybělo jen finální zakončení. Další pěkná akce byla k vidění ve 34. minutě, Wermke technickou střelou protáhnul brankáře hostí, který míč tak tak vyrazil před sebe, kde ale nebyl nikdo z domácích na dorážku.

Hosté v prvé půli nic kloudného nepředvedli a do druhého poločasu nastoupili se zvýšenou aktivitou, domácí se zbytečně zatáhli a vyčkávali, co pražané předvedou. Klokani však postrátali ve svých řadách individuální kvalitu, kromě tvořivého kapitána Nerada a hbitého útočníka Maxi neměli nic, čím by domácí překvapili a s několika náznaky rychlých brejků si českobudějovická obranná řada hravě poradila. Nejblíže k navýšení skóre byli domácí ve druhém poločase v 70. minutě. Po vynuceném střídání Wermkeho převzal roli rozehrávače Malý, rohový kop poslal přesně na kopačky Kadulovi, jehož střelu doprostřed branky se štěstím vytěsnil nohama Smrčka.

Hosté si svou největší šnaci zápasu vytvořili při následném protiútoku, kolmici Nerada na Maxu nezachytil domácí kapitán Novotný a Maxa tak postupoval sám proti Vokatému. Skvělou defenzivní činnost ale předvedl Malý, který se stihl vrátit a odvážným skluzem sebral Klokanům jedinou šanci na vyrovnání. Českobudějovičtí mladíci se ani ve zbylých minutách zápasu nenechali připravit o cenné 3 body za vítězství a zimní přestávku přečkají v horní polovině tabulky.

Jan Dvořák (asistent trenéra): Poslední utkání v podzimní části sezóny a na domácí půdě, kde jsme nepoznali hořkost porážky jsme dotáhli do vítězného konce. Začátek utkání se nám povedl, již ve 4 minutě dal branku Vaněk. Vytvořili jsme si několik brankových příležitostí a nastřelili tyč. V obranných činnostech jsme měli občas slabší chvilky, ale v útočné jsme soupeře předčili a zaslouženě vyhráli