Účinkování Dynama České Budějovice skončilo v letošní sezoně ve čtvrtém kole, ve kterém si svěřenci Františka Cipra nefokázali poradit s druholigovým týmem FK Kunovice. V kombinované sestavě, v níž se objevili například Kordík, Mácha, Němec a Adam, prohráli Jihočeši s moravským celkem 0:1, když jedinou branku zápasu vstřelil pět minut před koncem útočník Lukáš Matůš.
V osmifinále Poháru ČMFS porazili fotbalisté Kunovic svého soupeře z Českých Budějovic a ve čtvrtfinále se mohou těšit na atraktivního soupeře. Obě mužstva nastoupila oproti ligovým utkáním v pozměněných sestavách, dobrou zprávou pro Kunovice bylo, že na jih Moravy s Dynamem neodcestoval Karel Poborský. Na hrací ploše se neobjevili ani Skála, Homoláč, Plocek a Dvořák.

Utkání začalo tlakem domácích fotbalistů, ale paradoxně první musel zasahovat domácí brankář Penksa po střelách Beleje, které s námahou vyrazil na břevno respektivě tyč. Poté začal v domácím útoku úřadovat méně nasazovaný útočník Janoviak. Nejprve hlavou trefil břevno a pak jeho šanci zmařil včasným vyběhnutím brankář Dynama Filipko. V 31. minutě byl blízko k první brance zápasu elitní domácí kanonýr Faldyna – svojí velkou příležitost ale promarnil a vůbec netrefil odkrytou branku.

Do druhého poločasu udělal domácí trenér změny v sestavě a příchodem Matůše a Válka se snažil utkání rozhodnout ve svůj prospěch. Dobře postavenou konstrukci branek měl opět brankář Filipko, kterého dvakrát během krátké doby zachránily po Helískových střelách tyče. V následujících minutách měli opět mírně navrch hosté, když se několika nebezpečnými akcemi prezentoval Vozábal. Asi největší příležitost Dynama pak spálil střídající Matoušek, který z dobré pozice pouze otřel míč o tyč Penksovy branky.

Pak ale přišlo ono známé - nedáš, dostaneš. Lukáš Matůš šel důrazně do souboje s brankářem Filipkem - míč nakonec propadl k jeho nohám a do prázdné branky rozhodl o postupu Kunovic do čtvrtfinále Poháru ČMFS.

Oldřich Machala: "S postupem do dalšího kola poháru jsem samozřejmě spokojen, stále nás ale trápí nízká střelecká produktivita. Dnes mě také trochu mrzí slabší návštěva. Snad bude na jaře lepší. V příštím kole bychom rádi dostali pražskou Spartu."

Karel Vácha (asistent trenéra): "Utkání bylo spíše remízové. Domácí byli v tomto zápase šťastnějším týmem. Naší prioritou je ale boj o postup do první ligy, a proto jsme doma nechali hned několik hráčů."