Českobudějovičtí starší dorostenci U19 smetli ve 21. kole stejně starý výběr Opavy 6:0 a upevnili si tak svou pozici v horní polovině tabulky. V utkání se předvedli David Radouch a Zdeněk Linhart. Oba dali po třech gólech!

SK Dynamo České Budějovice U19 přivítal v rámci 21. kola nejvyšší dorostenecké ligy stejně starý výběr Opavy. Dle slov asistenta trenéra Dynama Jana Dvořáka měli Jihočeši ze soupeře respekt. Opava totiž v minulém kole porazila silnou Plzeň 3:1 a na tento zápas chtěla navázat i na Složišti. Utkání, které se hrálo na umělé trávě, ale jasně ovládlo domácí Dynamo. Opavě na cestu nasázelo šest gólů a více než sto přítomných diváků bylo s předvedenou hrou nadmíru spokojeno.

V brance Dynama dostal poprvé v sezoně před Jindřichem Vokatým přednost Michal Trnka a hned při své premiéře vychytal čisté konto. Naopak hostující gólman Minarčík se musel hodně ohánět. Hned ve druhé minutě po souhře s Kadulou střílel vedle Linhart. Oba hráči si spolupráci zopakovali o minutu později. Linhart dokázal vstřelil gól, který pro těsný ofsajd Kaduly neplatil. Další šanci měli Jihočeši v 8. minutě po rohu, který kopal Malý. Míč poslal na vzdálenější tyč, což si gólman Minarčik pohlídal.

Hosté poprvé zahrozili ve 14. minutě. Z rohového kopu se do zakončení dostal Jurečka, ale brankář Trnka byl pozorný. V následujících minutách mělo Dynamo mírnou převahu, ale ani po rohu Wermkeho a ani po centru Kaduly se domácí tým gólově neprosadil. Zatím největší šanci utkání si Jihočeši vybojovali ve 31. minutě, kdy Linhart vybojoval po akci Kaduly roh. Ten zahrál Malý jen do míst, kde stál hostující gólman, který míč vyboxoval před vápno. Tam se do střelecké pozice dostal Radouch a jeho tečovaný pokus skončil na břevně.

Domácí hráče to ale moc mrzet nemuselo, protože se prosadili z následující akce. Ve 35. minutě vybojovalo Dynamo standardní situaci a míč si postavil David Radouch. Domácí záložník dokázal z nějakých dvaadvaceti metrů poslat balon přesně do šibenice – 1:0! Hosté mohli vyrovnat z protiútoku, ale Gebauer sám před Trnkou přehodil jak brankáře Dynama, tak i branku. Když už hráči Opavy vyhlíželi přestávkovou poradu v kabině, tak podruhé udeřilo Dynamo. Malý zatáhl míč a předal ho Zdeňku Linhartovi, který se v nabídnuté šanci nemýlil – 2:0!

I úvod do druhého poločasu patřil Dynamu a po faulu Jurečky na Zdeňka Linharta kopali Jihočeši pokutový kop. K jeho zahrání se postavil sám postižený a prudkou přízemní ranou k pravé tyči nedal brankáři šanci – 3:0! Hosté začali být nedisciplinovaní a výsledkem byla žlutá karta Dydowicze. Následovala standardní situace z dvaceti metrů, ke které se postavil opět David Radouch a přesnou ranou přes zeď poslal balon k pravé tyči - 4:0! Na hřišti v tom momentě pobíhali dvougóloví střelci Radouch a Linhart. Právě Linhart odmítl vstřelit hattrick v 62. minutě, kdy po akci Cihláře napálil balon je do brankáře Opavy.

Vše si Zdeněk Linhart vynahradil v 66. minutě a byl z toho první hattrick – 5:0! Následovala série mnoha střídání a za rozhodnutého stavu si Jihočeši zbývající část hry užívali. Navíc se hattricku nakonec dočkal i David Radouch, který sólem přes dva obránce a následné kličce gólmanovi završil podařený zápas – 6:0! Závěrečné minuty si Dynamo skutečně užívalo a k vidění bylo i několik parádiček, jako jsou patičky či různé fotbalové finty. Tři minuty před koncem mohl vstřelit další domácí gól střídající Staněk. Z úhlu trefil ale jen břevno.

Jihočeši si tak po výborném výkonu připsali další tři body do tabulky a upevnili si tak místo v horní polovině tabulky. V dalším kole hraje Dynamo U19 24. března od 13 hodin na půdě Brna.

Domácí trenér Jan Dvořák: "Ze zápasu s Opavou jsme měli velký respekt, protože soupeř v minulém kole porazil silnou Viktorii Plzeň 3:1. Do utkání jsme šli s pokorou, ale soupeře jsme jasně přehráli. Dařila se nám kombinace, dobrý byl i přechod do útočné fáze. Dali jsme šest krásných gólů. Musím vyzdvihnout oba naše střelce. David Radouch navíc dvakrát trefil perfektně branku ze standardní situace. Hráčům se muselo hrát dobře, věřili si a byli jsme individuálně jeden na jednoho lepší."