Fotbalisté Dynama sehráli na stadionu Viktorie Plzeň výborný zápas. V jeho průběhu sahali po všech třech bodech. Velmi blízko byli remíze, ale nakonec po nešťastné teči a brance domácích v závěru utkání odjeli z Doosan Areny bez jediného bodu.

K zápasu na hřišti druhé Plzně českobudějovické Dynamo nastoupilo s jednou výraznou změnou v sestavě oproti minulým duelům. Na pravém křídle hrál poprvé od začátku slovenský záložník Karol Mészáros, který tým posílil v zimní přípravě. Patrik Brandner se posunul na pozici desítky. Plzeň začala duel očekávaným náporem. A hned v šesté minutě si připsala velkou šanci. Aleš Čermák dobře přihrával pod sebe, míč si nakonec našel David Limberský. Rychle vypálil, ale trefil jen hráče před sebou. Dostal se ke střele po odraženém míči a dokonce i překonal Jaroslava Drobného v brance, ale za něj zaskočil Pavel Novák a brance zabránil.

O chvíli později o sobě dali vědět také hosté. To když Novák dostal od Havelky míč na levou stranu hřiště, poslal centr do vápna a na zadní tyči se zjevil Ivan Schranz, který střílel vedle. Plzeň byla aktivnější. Hodně útočila po stranách a její krajní hráči posílali do vápna soupeře nepříjemné míče. Nicméně obrana Jihočechů i gólman Drobný je dokázali odvracet. A to i ve chvílích, kdy byly pod tlakem.

Ve 12. minutě hodně vyděsila fandy Dynama hlavička Řezníka po rohu, ale míč šel vedle. Ve 13. minutě odvracela před Beauguelem obrana. Ve 24. minutě zahrál 25 metrů před brankou Novák rukou a trestný kop z dobré pozice zkazil střelou do zdi Čermák. Po půlhodině hry o sobě dali znovu vědět černobílí. Čolič zprava centroval a Novák na zadní tyči nepřesně hlavičkoval. Ve 41. minutě zkoušel po hezkém uvolnění střílet Mrsič, ale míč šel nad. Největší šance Jihočechů přišla v závěru poločasu. Po trestném kopu Čoliče se k hlavičce dostal Sivok a míč, který mířil do horního růžku branky, vyškrábl Hruška a zachránil od inkasované branky.

Ve druhém poločase začali hosté ve stejném stylu, jako končili ten první. Aktivně napadali svého soupeře na jeho polovině. Díky tomu přehrávali Plzeň ve středu hřiště a dostávali hráče soupeře při rozehrávce do úzkých. A také si dokázali vypracovat více šancí. Jejich aktivita vrcholila v 56. minutě, kdy se po Čoličově nahrávce a odrazu míče v šestnáctce dostal ke střele Karol Mészáros a vstřelil vedoucí gól Jihočechů a svůj první v tuzemské lize. Jeho radost ale netrvala dlouho, protože rozhodčí šel ještě branku přezkoumat a poté ho kvůli faulu na Kovaříka neuznal. Jihočeši dál bojovali. V 70. minutě zakončoval po centru Čoliče Brandner hlavičkou mimo, o minutu později měl gól na kopačce Ledecký, ale střílel nad. V posledních deseti minutách pak zase více přidala Plzeň. V 78. minutě Řezník hlavičkoval mimo a v 84. minutě měl velkou šanci Čermák, který ve skluzu střílel vedle.

Domácímu trenérovi vyšlo střídání. Čerstvý Ondřej Mihálik dostal balon do běhu na levé straně hřiště. Chtěl sice centrovat, ale do dráhy letu míče se položil budějovický obránce Novák a tečoval ho do vlastní branky. Drobný byl bez šance – 1:0. To byla pro hosty studená sprcha. Plzeň už potom využila své zkušenosti a duel dokázala dovést do vítězného konce.

David Horejš, trenér SK Dynamo ČB: Odjíždíme zklamaní. Myslím si, že jsme podali výborný výkon. Dvacet minut druhé půle jsme měli víc ze hry, než Plzeň, ale dostali jsme smolný gól, který byl prakticky vlastní. Jeden gól nám navíc nebyl uznán. Nevím proč, ještě se na to musím podívat. Splnili jsme si to, co jsme si řekli a hráče musím pochválit. Chtěli jsme vysunout vysoko presink a Plzeň dostat pod tlak. Kluci to plnili do puntíku. Dřeli 90 minut, ale bohužel nebyli odměněni.