Poslední domácí zápas ligové sezony 2009/2010 se fotbalistům Dynama České Budějovice nevydařil. V zápase 29. kola sice tým Jaroslava Šilhavého vedl od 51. minuty gólem Sedláčka 1:0, avšak hosté Luďkem Pernicou vývoj zápasu otošili a gól na 1:3 pak v samém závěru vstřelil Tomáš Okleštěk.

Do posledního domácího ligového zápasu sezony 2009/2010 poslal trenér Jaroslav Šilhavý debutujícího stopera Pavla Nováka a vůbec poprvé v sezoně se v základní sestavě objevil také záložník Martin Jasanský. Opatrný úvod utkání vyšel lépe brněnským fotbalistům, kteří dokázali předvádět rychlé přechody do útoku, jenže ani jeden z nich nedokázali dotáhnout do konce a gólman Dynama Pavel Kučera tak mohl být v klidu. Do první zajímavější šance se tak dostali domácí, po centru Jasanského z 10. minuty hry jen těsně nedosáhl na balon Sedláček. Brněnští fotbalisté odpověděli o pět minut později, kdy pas Hušky nedokázal mezi tři tyče usměrnit Šural.

Hosté zahrozili i ve 32. minutě při akci Šurala, ten ale místo střely hledal Dostálka, který se ale k míči přes obránce Dynama nedostal. Aktivně hrající Jasanský na druhé straně hřiště hledal v 38. minutě opět Sedláčka, jenže budějovický útočník opět prováhal nejvhodnější okamžik ke střele. V závěru poločasu byli aktivnější domácí fotbalisté, jenže žádnou z pološancí nedokázali dotáhnout do nebezpečnějšího konce a poločas tak skončil nerozhodně 0:0.

Vstup do druhé části hry vyšel fotbalistům Dynama na výbornou. Martin Jasanský se na levé straně efektivně protáhl kolem protihráče a jeho další přesný polovysoký centr umístil Tomáš Sedláček za záda bezmocného Doležala - 1:0. Hosté okamžitě přeskupili řady a začali se více tlačit do útoku. To samozřejmě vyhovovalo domácím, kteří se postupně dostávali do jedné brejkové situace za druhou. Vůbec největší šanci ke skórování měl po úniku Petr Benát, těsně před zakončením mu ale do střely vložil nohu stoper Trousil a z velké šance nakonec nic nebylo.

Trest přišel velmi záhy. Po zaváhání Žižky, který očekával, že rozhodčí Bílek odpíská faul na jeho osobu, se k balonu dostali hosté a po centru napříč celým pokutovým územím se ke střele dostal zcela osamocený Luděk Pernica a bylo to 1:1. Jihočechy inkasovaná branka totálně zaskočila a o tři minuty později inkasovali podruhé. Na začátku 78. minuty našel Okleštěk  opět zcela volného Luďka Pernicu, který neměl sebemenší problém míč poslat do odkryté brány - 2:1.

Na tahu tak byli opět domácí fotbalisté, kteří museli velmi rychle začít dohánět jednobrankové manko. Svěřencům Jaroslava Šilhavého ale již očividně docházely síly a s blížícím se koncem závěru se jen velmi těžko dostávali na dostřel Doležalovy brány. Naopak to byli ještě hosté, kteří zaznamenali třetí branku v zápase. Po faulu Mezlíka se pět metrů za vápnem postavil k zahrávání standardní situace Tomáš Okleštěk, jehož tvrdý centr nikdo před Kučerou sice netečoval, avšak míč přesto skončil v síti - 3:1. V posledních pěti minutách se domácí na odpor nezmohli a poslední letošní zápas na Střeleckém ostrově nešťastně prohráli.

Mezlík Pavel (79.)
Legenda: G - góly, AS - asistence, SB - střely na bránu, SM - střely mimo, ST - střely do tyče, RH - rohy, OF - ofsajdy, FL - fauloval, FN - faulován, ŽK - žluté karty, ČK - červené karty

Jaroslav Šilhavý (trenér Dynama): "V prvním poločase jsme dokázali sice častěji držet míč, ale na to se bohužel nehraje. S domácími fanoušky jsme se chtěli rozloučit vítězstvím, jenže naopak jsme tady poprvé na jaře prohráli. Bohužel se asi projevilo to, že jsme museli v defenzově, která v posledních zápasech hrála výborně, udělat vícero změn. Za stavu 1:1 Brno hodně přidalo a dokázalo díky standardním situacím přidat další dva góly. Hosté si z našeho stadionu vezou zasloužené tři body."

Miroslav Beránek (trenér Brna): "V prvním poločase byla k vidění vyrovnaná hra a k vidění nebylo mnoho šancí. My jsme měli problémy na naší pravé straně, odkud domácí hrozili nebezpečnými centry. My jsme tam sice měli také nějaké akce, ale ty jsme nedokázali dotáhnout. Ve druhém poločase jsme museli střídat zraněného Hušku a hned v úvodu jsme pak po podobné akci jako v první půli dostali gól. Rozhodli jsme se pro další střídání a nakonec se to střídání ukázalo jako šťastné, protože Pernica vlastně dvěma góly otočil výsledek zápasu. V dalším průběhu utkání jsme byli lepším týmem a naše vítězství je tak zasloužené."