Na Složiště přijel zdánlivě lehký soupeř. Ze začátku dal ale domácím dorostencům zabrat. První poločas skončil nerozhodně 1:1, i přesto, že více gólových šancí mělo domácí Dynamo. V tom druhém se převaha domácích projevila i na skóre a nakonec dokázali zvítězit 3:1. Góly vstřelil Petr Pasecký a Kryštof Kadlec.

Budějovickou devatenáctku čekal další z nelehkých zápasů. Už jen kvůli tomu, že se ve středu utkala na Složišti s Opavou, která zabírá 18. příčku v tabulce. Je tedy podstatně níže než 6. Dynamo a tak hrozilo, že ji budějovičtí dorostenci podcení. Svou převahu ale potvrdili i tentokrát.

Hru otevřeli budějovičtí, kteří se okamžitě pouštěli na polovinu hostů. Předváděli poctivou kombinační hru a míč měli po většinu času pod kontrolou. První zajímavé šance se objevily v 15. a 21. minutě, kdy se domácí Dynamo mohlo dostat do vedení, nikdo z hráčů se ale do brány netrefil. Po chvíli Budějovice začaly zesilovat svůj tlak na Opavu. Ve 34. minutě byl pro Dynamo odpískán rohový kop. Rozehrával ho Petr Pasecký, který míč šikovně směroval před bránu. Tam se podařilo některému z opavských obránců do míče strčit a poslat ho tak přímo do vlastní brány. Dynamo se díky tomu dostalo do jednobrankového vedení. Po vydařeném zahrání taktéž rohového kopu srovnala ve 43. minutě Opava na 1:1. První poločas tedy skončil nerozhodně.

Do druhé půle se Opava vrhla odhodlaně, hned zpočátku si vytvořila šanci, kterou ale nebyla schopna úspěšně zakončit. I Dynamo si na své konto připsalo šance, které mohlo proměnit v branky. Ale u domácích nezůstalo jenom u šancí. O druhý gól se v 60. minutě postaral Petr Pasecký. Zvýšení stavu Dynamo nabudilo a tempo hry budějovičtí hráči mírně zrychlili. To vedlo k dalším perspektivním situacím pro domácí celek. Té své se zdárně ujal Kryštof Kadlec, který v 79. minutě skvěle zpracoval balón a zvýšil vedení Dynama na 3:1. I přes pokusy Opavy o snížení se podařilo Budějovicím udržet do konce zápasu hru klidnou. Devatenáctka Dynama tak vyhrála další utkání. Porazila Opavu 3:1!

Precizní hrou, nejen v tomto utkání, se může chlubit Lukáš Bálek, který během jara nastoupil do všech devíti utkání a k plnému počtu odehraných minut mu chybí jen šedesát vteřin. Na sérii 19. zápasů je pyšný. I přesto ví, kde má tým své rezervy:"Ta série je úžasná a jsme za ni rádi. Ale dnešní zápas z naší strany nebyl úplně optimální. Přijela Opava, která byla silným soupeřem, kterého jsme museli dobývat. První poločas byl těžký, chyběly nám střely na bránu, ale ve druhém už jsme to rozhodli. S týmovým výkonem jsem spokojený, akorát jsme měli pár chyb v rozehrávkách. Potřebovali bychom také více pohybu i nasazení. Vůbec proti soupeřům, jako je Opava, kteří hrají o sestup. Ty nesmíme podceňovat!"

Devatenáct zápasů v řadě je opravdu neuvěřitelných. Starší dorostenci jedou stále dál a nekompromisně poráží týmy napříč tabulkou. K zisku dalších třech bodů bude třeba zdolat Liberec. Ten přijede bojovat na Složiště už v sobotu 11.4. od 12:00 hodin.

David Horejš (trenér Dynama): "Do prvního poločasu jsme vstoupili dobře a hezky kombinovali. Bohužel ve finální fázi nám scházelo trochu více klidu. Čekali jsme, že jejich vlastní gól, který si dali, nám pomůže. Ale právě naopak, po zbytečném rohu jsme si nechali dát gól my. V druhé půli, si ale myslím, že jsme byli jasně lepší a byla otázka času, kdy vstřelíme branku. Byly tam pěkné akce a kluci si vítězství určitě zaslouží."