Nejdříve prohrávali 0:1, pak převzali kontrolu nad hrou a vedli 4:1. Na konci se soupeř snažil srovnat a utkání tak nakonec skončilo 4:3. Venkovní zápas proti Jihlavě byl pro budějovické dorostence náročný, ale vybojovali si v něm další výhru do své šťastné série. Penaltu proměnil v prvním poločase Lukáš Havel, další góly přidali během druhé poloviny utkání Petr Pasecký, Kryštof Kadlec a Lukáš Bálek.

Budějovickou devatenáctku čekal těžký zápas. Ve středu se vydali na Vysočinu, aby zde předehráli utkání 25. kola proti FC Vysočině Jihlava. Od počátku věděli, že utkat se s druhým celkem tabulky nebude snadné, přesto věřili, že si odtud přivezou další 3 body.

Utkání ale pro Dynamo nezačalo zrovna radostně, protože již od 5. minuty prohrávalo 0:1. Jihlava se tak dostala do převahy ve skóre, po herní stránce se ale zápas odvíjel vyrovnaně. Budějovice se snažily předvádět kvalitní kombinační hru a pečlivě si přihrávat. Jejich snaha se projevila ve 41. minutě, kdy vyrovnal z penalty Lukáš Havel. Do šaten tak odcházeli hráči za vyrovnaného stavu 1:1.

Druhý poločas nastartovaly Budějovice s gólem Petra Paseckého, který zvýšil na 2:1 po centru Bálka. Číselná převaha ovlivnila hru Dynama, které se pouštělo do zajímavých akcí a převahu tak získalo i herně. Jihlava se naopak stáhla a jejich hra ztratila jistotu. Dva góly ale Dynamu nestačily a tak v 55. minutě zvýšil Kryštof Kadlec. Do vedení 4:1, poslal Dynamo v 70. minutě Lukáš Bálek , který skóroval po krásném centru Michala Máchy. Jihlava se svou odpovědí na inkasované branky moc dlouho neváhala a pár minut po čtvrtém gólu Budějovic snížila stav utkání na 4:2. Velké úsilí zvrátit nehezkou prohru na domácím hřišti ještě Jihlavě pomohlo k vstřelení třetí branky. V 87. minutě tak padl poslední sedmý gól tohoto zápasu. A Dynamo vyhrálo ve venkovním zápase s Jihlavou 4:3!

Absence stálých členů základní sestavy, kteří pomáhají A-týmu nebo se potýkají se zraněním, dovolila prosadit se mladším hráčům, kteří svými výkony rozhodně nezklamali. Skvělou práci odvedl i Michal Mácha: "Náš začátek byl rozpačitý, protože k míči jsme se většinou dostávali až jako druzí. Chvíli nám trvalo se se soupeřem srovnat, ale po prvních patnácti minutách jsme se přizpůsobili jeho tempu a před koncem první půle jsme byli už jasně lepší. V kabině jsme si řekli, že máme na to tady vyhrát a prodloužit naší sérii, takže jsme vstoupili do druhého poločasu pěknými akcemi, ze kterých jsme dali dva rychlé góly, časem přidali ještě jeden. Ale to už se Jihlava více dostávala do hry a dala nám další dvě branky, které nás mrzí, protože jsme se kvůli nim museli zbytečně strachovat o konečný výsledek. Přesto jsme rádi za další tři body. A s naším dnešním výkonem jsme spokojení."

Zpočátku obávaná Jihlava nakonec nezpůsobila starším dorostencům žádné problémy a nezkazila jim jejich krásnou sérii. Právě naopak- výhru, kterou si z Vysočiny přivezli si tak mohou opět připočítat. Jejich série zápasů bez prohry se zase navyšuje- dnes na číslo 16! "Každá série jednou končí, ale my stejně doufáme, že ji ještě natáhneme. Jsme připravení pro to udělat všechno, i když víme, že jednoduché to rozhodně nebude," říká Michal Mácha. Podaří se to i tentokrát? Zatím nevíme- ale můžete toho být svědky sami, když se na starší dorost Dynama přijdete podívat tuto sobotu 28.3. ve 12:00 na Složiště, kde odehrají zápas proti Mladé Boleslavi.

David Horejš (trenér Dynama):"Čekal nás náročný týden se dvěma zápasy a my věděli, že chceme prodloužit naši sérii. Jihlava měla dnes během první půle optickou převahu, ale iniciativu jsme přebrali my a ke konci se nám podařilo vyrovnat. Druhý poločas kluci předváděli výbornou hru i krásné kombinace. Byla vidět jejich chuť do hry, spousta pohybu a tak jsme se dostali do vedení 4:1. Mrzí nás, že jsme nechali domácí ke konci hru dramatizovat vstřelením dvou slepených gólů. Ale i přesto jsme dnes spokojení."