Juniorští fotbalisté Dynama si dnes, po další domácí výhře na Složišti v poměru 2:0, vyšlápli na juniory Mladé Boleslavi! Po slušném výkonu dnes dokázali porazit druhý tým tabulky, když se trefil již ve 4. minutě Martin Slavík a vítězství pečetil trefou ve druhé minutě nastavení Adam Cihlář.

Oproti poslednímu domácímu utkání proti Jablonci, vstoupili domácí junioři do druhého utkání v domácím prostředí výrazně lépe. Hned od prvníhc minut získávali důležitý střed hřiště a měli značnou převahu, která byla korunována rychlým gólem, kdy se již ve 3. minutě utkání trefil pěknou ranou Michal Slavík a získal pro domácí důležité vedení.

Špatný vstup provázel hosty téměř celý poločas, kdy byli u všech míčů později a nebýt dobrých zákroků brankáře Knoblocha, mohli mladoboleslavští do přestávky prohrávat o dva až tři góly. Ve slibných šancíh se ocital hlavně Daniel Vaněk, který tak navázal na výborný výkon z předchozího domácího zápasu.

Tak, jak Dynamo skončilo první poločas, začali i druhý. Hráči byli aktivnější a rychlejší, jejich přihrávky byli přesnější a opět byl vidět domácí Vaněk, společně s Repou, kdy si oba hráči vypracovali každý po slibné šanci. Zhruba po hodině hry se začala hra stěhovat před domácího gólmana Rojíka. Domácí fotbalisté měli plno práce s nebezpečnými střelami mladoboleslavských, které se jim však dařilo blokovat, případně spolehlivě zasáhl Rojík.

V koncovce však dnes fotbalisté Mladé Boleslavi selhávali. Jediným ohrožením byly střely z hranice pokutového území, jinak se před domácího brankáře nedostávali. Za zmínku stojí skvěle kopnutá standartní situace ze 70. minuty, kdy hostující Mehanovič střílel přes zeď a míč již mířil do šibenice, nicméně perfektním zákrokem zachránil Rojík, který vyboxoval na roh. Ač byli hosté zhruba v posledních třiceti minutách lepším týmem, byli to domácí, kteří podnikali rychlé kontry a z jednoho z nich, již ve druhé minutě nastavení, se po krásné kombinaci Jenneho a Wermkeho prosadil Adam Cihlář, který zužitkoval přečíslení dva na jednoho a zakončoval prakticky do prázdné brány.

Jiří Lerch (trenér Dynama): "Dnes nás dokázal podržet gólman Rojík, který předvedl pár výborných zákroků. Jinak si myslím, že jsme dnes vyhráli zaslouženě. Byl to bojovný fotbal na obou stranách a myslím, že se divákům líbil. My jsme dali dva pěkné góly a získáváme důležité tři body. Opět dnes mohu pochválit Vaňka, který hrál, zejména v 1. poločase výborně. Dnes podal opět výborný výkon. Je vidět, že Juniorská liga má svou kvalitu, o to víc nás body ze dvou domácích vítězstných zápasů těší."

Petr Vrabec (trenér Mladé Boleslavi): "Domácí dnes byli lepší, nám nevyšel první poločas, který byl takový rozháraný. Budějovice daly gól a i když jsme možná chvílemi ve druhém poločase byli herně lepší, tak bohužel... Fotbal se hraje na góly a my dnes nedali žádný, naopak Dynamo dva. Dnes jsme nehráli dobře také proto, že většina hráčů dnes spolu hrála poprvé, nemohli jsme dnes využít nikoho z A-týmu, proto tam ta kvalita nebyla. "