Junioři Dynama na Složišti opět padli, tentokrát nestačili na Příbram, když po dobrém prvním poločase nezvládli druhou část, v níž se dvěma brankami blýskl hostující Šípek. Čestný úspěch Dynama zaznamenal povedenou střelou Emir Zeba.

Dynamo do utkání nastoupilo s prořídlou sestavou, na lavičce byl dokonce do pole připraven i gólman Vokatý. V brance dostal přednost David Maruška, náhradníkem byl Rojík.

V první půli hráli obě mužstva velmi pohledný fotbal. Více se útočilo, než bránilo, z čehož také pramenily šance na obou stranách. V první velké šanci se v 8. minutě ocitl Michal Repa, který však ve výskoku pálil z voleje pouze do boční sítě. Hned dvě minuty poté naopak orazítkoval břevno příbramský Vnuk. Ten se ocitl v tváří tvář před Maruškou o tři minuty později, ale pálil pouze do míst, kde stál gólman. Poté převzali iniciativu domácí fotbalisté, kteří svého soupeře přehrávali a za zmínku stojí dvě šance Dynama ve 26. minutě, kdy se neprosadil Vaněk, ani Repa. V té době domácí hodně riskovali, v obraně zůstávali často pouze tři bránící hráči, k nimž se stahoval ze zálohy Zeba. Dobrou práci odváděl Karel Sláma, který svými obrannými zákroky zastavil několik útoků Příbrami.

Tlak Dynama přinesl ovoce ve 34. minutě, se míč po nepovedeném odkopu obrany Příbrami dostal k Emiru Zebovi, který se do něho "opřel" ve vzdálenosti zhruba dvaceti metrů a na tuto střelu byl gólman Rondzik krátký. I v dalším průběhu prvního poločasu pokračovalo Dynamo v dobrém výkonu, ale druhý gól již nepadl, i když k němu bylo po šancích Vaňka nebo Slavíka blízko.

Do druhého poločasu jako by nastoupili jiné týmy! Příbram na svého soupeře "vlétla" a od úvodních minut dostávala domácí hráče místy pod drtivý tlak. Hráči Dynama začali kupit jednu chybu za druhou a již po třech minutác zahrozil Řezáč, který oklamal ve vápně bránícího Čadka, po kličce Maruškovi se ale dostal z úhlu a trefil pouze boční síť. To mělo být důrazné varování domácím, kteří se na pár minut dokázali vrátit do zápasu, přesto si Příbram udržovala mírnou převahu. Jejím vyústěním byl vyrovnávací gól v 59. minutě, kdy příbramští potrestali nedůslednost domácí obrany, když nejprve střílel z levé strany Kraus, míč mířil do šibenice, ale skvělým zákrokem zachránil Maruška, který míč vyrazil a po zmatku ve vápně využil Ondřej Šípek. Ten obešel obránce a z levé strany se trefil přesně ke vzdálenější tyči.

Vyrovnávací brankou se tlak hostů ještě znásobil a naopak domácí fotbalisté ještě více chybovali, za zmínku stojí situace ze 64. minuty, kdy byl zcela osamocen před Maruškou Mareš, po dobré přihrávce od Řezáče, ale dobrým zákrokem se opět blýskl gólman. Ten zabránil dalšímu gólu v 71. minutě, kdy zakročil mimo pokutové území, před sprintujícím Marešem a ač Dynamo pro tuto chvíli zachránil, dostal od rozhodčího Fraňka žlutou kartu za hraní rukou. O sedm minut později se však z vedoucího gólu radovala Příbram, když se individuálně opět blýskl Ondřej Šípek. Po kličce Slámovi v pokutové území překonal vybíhajícího Marušku ukázkovými "jeslemi" a jeho radost z vedoucí branky neznala mezí. Do konce zápasu se již skóre nezměnilo, za zmínku snad stojí ještě šance domácího Cihláře, který z pravé strany těsně minul branku Příbrami. V samém závěru si již příbramští své vedení pohlídali a za Složiště si tak odváží tři body.


Ohlasy trenérů

Jiří Lerch (trenér Dynama): "Utkání mělo dva rozdílné poločasy, v tom prvním jsme si dokázali vytvořit dobré šance, dali jsme i první gól, ve druhém poločase nám ale odešel střed hřiště a Příbram nás jasně přehrála a musím uznat, že zaslouženě dnes vyhrála. Na špatném výkonu ve druhé půli mělo vliv i včerejší cestování do Králova Dvora, kdy hráči cestovali celý den v autě a domů přijeli až v deset hodin večer, což je také znát."

 

Jaroslav Mašek (trenér Příbrami) "Dnes jsme sledovali nadprůměrné utkání, v rámci Juniorské ligy. Obě mužstva hráli útočně, nám se povedl hlavně druhý poločas. V tom prvním jsme hráli s domácím týmem vyrovnanou partii, ale ve druhém poločase jsme Dynamo již přehrávali. Hlavně jsme dnes měli na hřišti silné individuality, jako Ondřej Šípek, který dnes dokázal dát oba naše góly."