V předposledním přípravném utkání na druhou polovinu FORTUNA:LIGY fotbalisté Dynama porazili ruský Chimki 4:2. O branky se postupně postarali Van Buren, Škoda, Havel a Mihálik. V pátek čeká svěřence Davida Horejše poslední přípravný test, od 15 hodin SEČ se střetnou s Kolubarou.

Lepší start do utkání měli Rusové. Už ve třetí minutě se do samostatného úniku dostal Zhumabekov a vyběhnutého Šípoše přeloboval - 0:1. O vyrovnání se po necelých deseti minutách postaral Mick Van Buren, když do odkryté branky zakončil pohlednou kombinaci - 1:1. Více šancí mělo v prvním poločase Dynamo. Otočit vývoj skóre mohl Hora, ale jeho střelu dokázal Tuseev vyrazit. Podařilo se to tak až Michalu Škodovi v závěru prvního poločasu, když využil centru Benjamina Čoliće z pravé strany - 2:1.

Do druhé půle mělo lepší vstup Dynamo. Po rohovém kopu si našel míč hlavičkář Lukáš Havel a zasadil soupeři třetí úder - 3:1. Snížení přišlo po hodině hry, kdy Glushakov využil zaváhání budějovického gólmana a skóroval - 3:2. Dvoubrankový náskok vrátil Jihočechům Ondřej Mihálik, když se trefil krásně zpoza vápna - 4:2. Další branka už nepadla, Dynamo si tak ve druhém utkání na soustředění připsalo vítězství.

Jiří Kohout (asistent trenéra): „To nastavení hráčů v dnešním zápase bylo jiné než v tom předešlém proti Krakovu. Vyjma toho, že jsme stejně jako v minulém zápase rychle inkasovali. Jinak jsme v prvním poločase dominovali na hřišti, měli jsme celou řadu šancí a konečně se nám to podařilo vyjádřit i gólově. Z tohoto pohledu panuje po zápase samozřejmě spokojenost."