Díky cenné výhře 1:0 z hřiště Varnsdorfu jsou českobudějovičtí fotbalisté půlmistry ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE! Dynamo o triumfu na severu Čech rozhodlo po hodině hry, kdy trefil tři body Lukáš Havel. Podzim zakončí černobílí doma se Žižkovem.

Místo vykartovaného Javorka naskočil ve středu českobudějovické zálohy Gebert. Už v sedmé minutě mohl otevřít skóre jeho kolega ze střední řady Čavoš. Po centru Wermkeho napálil míč, byl na značce pokutového kopu úplně volný, ale nechal vyniknout brankáře Porcala. O chvilku později měli aktivní Jihočeši další možnost, po dobré práci Ledeckého zakončoval Mršič, ale opět se vyznamenal Porcal. Domácí o sobě poprvé významně dali vědět po čtvrthodině hry, kdy se do slušné pozice dostal Dordič. Na poslední chvíli mu do zakončení skočil Kladrubský.

V jednatřicáté minutě to byl opět varnsdorfský záložník Dordič, který měl zajímavou možnost ke skórování. Po zaváhání obrany Dynama se dostal do zakončení, ale vypálil nad Staňkovu branku. Závěr prvního dějství příliš fotbalové krásy nepobral. Ve hře bylo hodně nepřesností, k vidění byla řada soubojů, ale šancí pomálu. Více na míči byli Jihočeši, ale žádnou z útočných akcí nedokázali dovést do gólového finále.

Do druhého dějství vstoupil Horejšův tým náporem. Územní převaha však nevedla ke gólu. Nepříjemností pro hostující celek byla čtvrtá žlutá karta v sezoně pro kapitána Kladrubského. Jak zápas plynul, bylo stále jasnější, že jej pravděpodobně rozhodne jediná branka, pokud vůbec padne. To se také potvrdilo. Přesně po hodině hry rozehrál přímý kop právě Kladrubský, do míče se parádně opřel Lukáš Havel a takovými polonůžkami rozvlnil síť Porcalovy svatyně.

Několik sporných momentů a vedoucí branka vlila do utkání pořádnou porci emocí. Vše se však drželo v úměrných mezích a utkání se řítilo do svého závěru. Varnsdorf tlačil na pilu, měl k dispozici řadu rohů, ale perfektně fungovali zejména stopeři Novák s Havlem. Závěr byl hodně dramatický, ve vápně Dynama proběhlo několik závarů, ale Jihočeši cennou výhru uhájili. Z Varnsdorfu si odvezli tři body, vrátili se na první příčku tabulky a stali se půlmistry F:NL. Podzim černobílí zakončí doma se Žižkovem.

David Horejš (trenér Dynama): „Samozřejmě jsme spokojeni, že jsme tady získali tři body. Věděli jsme, že nás nebude čekat lehké utkaní. Domácí celou sezonu předvádějí velice dobrý fotbal a silní jsou především doma, když zde dokázali vyhrát nad Jihlavou i Hradcem. My jsme se na zápas ale dobře připravili a v prvním poločase jsme byli jasně lepší. Věděli jsme, že to bude o trpělivosti, o jednom gólu. Rozhodli jsme po standardní situaci a právě o ten jeden gól jsme byli lepší a naše výhra byla zasloužená."

David Oulehla (trenér Varnsdorfu): „V zápase jsme úplně nenaplnili to, co jsme si před začátkem řekli. V prvním poločase jsme hráli hodně ustrašeně a nikdo na sebe nechtěl vzít zodpovědnost a hrát dopředu. Hrát jsme začali až po inkasovaném gólu, kdy jsme ale museli také hodně krotit emoce. Hodně jsme to posunuli dopředu, do útoku šel stoper a na hřiště jsme poslali další dva útočníky. Nevedlo to ale k tomu, abychom si vytvořili nějakou větší gólovou šanci a abychom srovnali."