Třetí zápas během sedmi dnů. Sedm z možných devíti bodů. Fotbalisté Dynama zvládli na výbornou i třetí zápas v řadě a doma remizovali s favorizovanou Plzní 0:0. Jihočeši se po většinu duelu bránili útokům soupeře, ale měli na svých kopačkách i gólovou šanci. Střela Javorka skončila těsně vedle branky.

Poprvé s brankářem Vojtěchem Vorlem v ostrém zápase a s dvěma dalšími změnami v sestavě proti minulému duelu s Bohemians vstoupili fotbalisté Dynama České Budějovice do třetího zápasu během sedmi dní. Jihočeši hostili třetí celek ligové tabulky z Plzně.

A pokud někdo čekal, že se bude hrát taktická partie, byl vedle. Duel začal pěkně zostra. Už ve druhé minutě zatopili Plzeňští pod kotlem a z tlaku ve vápně vyplynulo nejdříve nepřesné zakončení Kopice a následné přestřelení Brabce v pádu z malého vápna. Hned o minutu později se do míče opřel Ba Loua, ale z jak velké dálky střílel, o tolik jeho pokus minul tři tyče.

Diváci, kteří mohli sledovat duel u televizních obrazovek, se nenudili. V sedmé minutě podnikli Jihočeši skvělý brejk. Van Buren dokázal v souboji jeden na jednoho obejít Limberského, aby musel Hruška hodně daleko z branky a jeho nájezd vyrazit. Javorek, který se dostal k dorážce, ale netrefil zcela prázdnou branku o pár centimetrů.

Největší šanci zápasu si sice připsali Jihočeši, ale dál tlačili Plzeňští. V 8. minutě pálil Ondrášek, ale jeho střelu přizvedl Králik. Ve 13. minutě se do míče opřel Kalvach a Vorel skvělým zákrokem vytáhl míč mimo branku. Za první čtvrthodinu bylo k vidění více šancí, než mnohdy za celý poločas. Poté se hra trochu uklidnili. Jihočeši zvládali nájezdy plzeňského týmu krotit dál od své branky. A Vojtěch Vorel už nebyl v takové permanenci jako v úvodu duelu.

Ve 22. minutě Ondrášek hlavičkoval těsně vedle mezi dvěma stopery. O tři minuty později kontroval Brandner, který z penalty z otočky pálil přímo do Hrušky. Ve zbytku poločasu se bojovalo hlavně ve středu pole. Výjimka byla ve 39. minutě střela Kopice, kterou zkrotil Vorel a na druhé straně chyběl kousek Brandnerovi, aby trefil centr Mészárose.

Druhý poločas pokračoval v podobném duchu. Plzeňští tlačili, domácí bránili a spoléhali na rychlé brejky. V 53. minutě střílel ve vápně Limberský, kterému přiťukl balon Kopic. O chvíli později se ke střele po rychlé akci dostal i Ondrášek, ale Vorel opět kryl.

Po hodině hry si velikou šanci připravili hosté. Po ose Limberský a Čermák se z levé strany dostal balon až na pravou stranu šestnáctky, kde byl osamocený Bucha, ale Karol Mészáros se zvládl skvěle vrátit zpátky. V 66. minutě dostal balon do šestnáctky Brandner. Chtěl ho přiklepnout Van Burenovi, ale jeho záměr se nesetkal s pochopením. V 68. minutě Kopic po brejku posouval balon na malé vápno na Ondráška, ale Skovajsa skluzem výtečně zblokoval.

Druhý poločas se nesl stále ve stejném duchu. V 70. minutě měli hosté už 14 rohových kopů. V 75. minutě si navedl po vápně míč Kopic a napálil ho vedle. O minutu později hledal podobně Van Buren Skovajsu. Tečovaný míč nakonec chtěl poslat směrem na branku Viktorky Čavoš, ale střela zpoza vápna skončila nad. Domácí statečně vzdorovali favoritovi.

Zbytek utkání se nesl v marné snaze Viktoriánů o dobytí branky Dynama. O převaze hostí mluví třeba 22 střeleckých pokusů, ale vzhledem k tomu, že jen pět jich šlo na branku, tak to zase ukazuje, že domácí dokázali držet svého soupeře na uzdě a dojít si pro další bodový zisk v tomto týdnu.

Fotogalerie

David Horejš, trenér Dynama ČB: Jsem rád, že ten týden, který byl náročný, jsme zakončili takovým výkonem jako dnes. Bod je podle mě zasloužený a uhraný se silným soupeřem. Plzeň vstoupila do utkání lépe. Měla převahu. My si pak vypracovali jednu vyloženou šanci a dostali se také do zápasu. Soupeře jsme pak moc do šancí nepouštěli. Druhý poločas byl z naší strany povedený. Kluci dobře napadali, byli nepříjemní a skvěle to odbránili. Za ten výkon je musím pochválit. Devadesát minut dřeli jeden za druhého.

Adrian Guľa, trenér FC Viktoria Plzeň: Zopakovali jsme stejně dobrý vstup do utkání jako ve Zlíně. Produktivita a efektivita v koncovce ale chyběla. Soupeř pak hru vyrovnal, ve druhé části první půle jsme pak ztratili dominanci. Ve druhé části jsme se dostali do dvou šancí. Takové zápasy jsou o dvou nebo třech šancích, ale ani z pěti metrů jsme to nedokázali dotlačit do sítě. Doplatili jsme na produktivitu. Hráli jsme s kvalitním soupeřem a máme bod, ale při naších ambicích je ten bod málo.