Ve dvanáctém kole Fortuna ligy Dynamo podruhé v sezoně vyhrálo na hostujícím hřišti, když uspělo v Olomouci a díky dvěma trefám Ivana Schranze a jedné brance Patrika Brandnera získalo mimořádně cenné tři body. Vítězný návrat do branky černobílých si připsal Jaroslav Drobný. V dalším kole hostí svěřenci Davida Horejše fotbalisty Karviné.

Velký návrat do branky Dynama si připsal Jaroslav Drobný, který den po svých čtyřicátých narozeninách znovu naskočil v ligovém utkání. Za Jihočechy nastoupil přesně po 6719 dnech od posledního startu. Hostům chyběl vykartovaný Petr Javorek, pouze na lavičce zůstal Jiří Kladrubský.

Začátek zápasu byl vlažný z obou stran, první ošemetnější situace přišla v deváté minutě. Ve vápně se snažil zakončovat Jemelka, ale míč přes hradbu těl neprostřelil. Na druhé straně se po pěkné kombinaci dostal míč k Davidu Ledeckému, který se však možná ukvapil a střelou z první zamířil vysoko nad.

V devatenácté minutě se hostující fotbalisté dostali do rychlého přečíslení, kterého skvěle využil Ivan Schranz a parádní ranou levačkou poslal svůj tým do vedení – 0:1. Zbytek první půle už nic vzrušujícího nepřinesl. K vyrovnání měl blízko Pilař, ale na míč nakonec nedosáhl. Poté ještě inkasoval domácí trenér Látal žlutou kartu.

Vstup do druhého poločasu měli Jihočeši smolný. Šest minut po začátku druhé poloviny zápasu tečoval centr do vápna Jakub Yunis a kapitán Budějovických Tomáš Sivok si ho nešťastně srazil do vlastní sítě – 1:1. Vrátit Dynamu vedení mohl autor první branky zápasu. Brandner ho našel přihrávkou přes celé vápno, jenže Schranz byl u brankáře moc blízký, takže ho nedokázal pokořit.

Hosty to ale nemuselo dlouho mrzet. Po aktivním presinku na brankáře Reichla se k míči dostal Patrik Brandner a nádhernou střelou nakonec rozhodl celé utkání – 1:2. Druhou branku v zápase přidal po rohovém kopu Benjamina Čoliče křídelník Ivan Schranz a bylo rozhodnuto – 1:3. Hlouček českobudějovických fanoušků tak nemusel litovat daleké cesty na Hanou a společně se svými oblíbenci si vychutnal vítězné oslavy po utkání. Dynamo přivezlo z Olomouce tři body poprvé v ligové historii.

David Horejš (trenér Dynama): "Vycházeli jsme z dobré defenzivy a hráli jsme tak, aby náš přechod do útoku byl co nejrychlejší. Věděli jsme, že obránci Olomouce hrají hodně vysoko a že tím jí v obraně vznikají okénka. To se také potvrdilo a myslím, že první poločas byl z naší strany velice dobrý. Soupeř prakticky nevystřelil na bránu a my se dostali do vedení 1:0. Ve druhém poločase si na svém týmu cením nejvíce toho, že ho nezlomila ani ta nešťastná vlastní branka na 1:1. Když jsme pak vstřelili další dva góly, zápas jsme si pohlídali a zaslouženě vyhráli."

Radoslav Látal (trenér Olomouce): "Výsledek dnešního utkání nás mrzí. Chtěli jsme ho zvládnout a dotáhnout se blíže ke špici na dvacet bodů. První poločas jsme úplně prospali. Hráče jsem upozorňoval na brejky soupeře. A hned z jejich první nebezpečné situace jsme dostali branku. Sami jsme měli jen dvě takové pološance, ale k ničemu dalšímu jsme se nedostali. Do druhého poločasu jsme vstoupili dobře, podařilo se nám srovnat na 1:1. Věřil jsem, že zápas ještě otočíme. Ale pak jsme inkasovali po chybě našeho brankáře. Další gól jsme dostali ze standardní situace soupeře. A konec utkání jsme už nezvládli, byl zkrátka špatný, jalový."