Fotbalisté Dynama dokázali potvrdit tříbodovou výhru na Spartě. Doma hostili Bohemians Praha a zvítězili 2:1. Rozhodující se ukázal závěr prvního poločasu. Nejprve z penalty poslal Jihočechy do vedení Čolić a pak navýšil vedení Mészáros. Ve druhém poločase už Klokani jen snížili a Dynamo závěr uhrálo s přehledem.

Důležité utkání začala v dresu Dynama stejná sestava jako ta, která zařídila tři body v neděli na Spartě. A začalo se opatrně s vědomím toho, že kdo první inkasuje, bude to mít v utkání hodně složité. Na opravdu velkou šanci tak čekali diváci u televizních obrazovek, protože zápas přenášela v přímém přenosu Česká televize, dlouho. V 10. minutě protáhl Drobného Květ, ale gólman Jihočechů výraznější problém neměl. Ve 14. minutě byl závar na druhé straně a Van Buren zakončil obloučkem nad branku. V 18. minutě pak zkoušel štěstí záložník Petr Javorek, který pálil z větší dálky a Le Gianga v bráně sice vystrašil, ale nepřekonal. V prvním poločase hráli směrem dopředu hlavně domácí. Ve 27. minutě vyslal Šulc pasem za obranu do šance Brandnera, ten pohotově pálil, ale jeho pokus byl zblokovaný. Dorážka Van Burena pak mířila nad.

Po třiceti minutách začalo být před Le Giangem živo. Ve 33. minutě Mészáros pálil z otočky, ale ještě se zastřeloval. Ve 36. minutě ho chtěl do kontru vyslat Brandner, ale míč na něj jen těsně neprošel. O chvíli později pak Mészáros dokázal vybojovat balon na třech hráčích Bohemky u rohového praporku. Upaloval do vápna a těsně před zakončením ho fauloval Kamil Vacek. K penaltě se postavil Benjamin Čolić a nekompromisní ranou zakončil a poslal Dynamo do vedení – 1:0. O přestávce bylo v kabině Dynama ještě veseleji. Ve 44. minutě vyslal po rychlém brejku nahrávkou Patrik Brandner Karola Mészárose, který si naběhl mezi čtyři soupeře a rychlou střelou podél vybíhajícího gólmana skóroval – 2:0.

Úvod druhého poločasu patřil spíše hráčům Bohemians. A po nějakých deseti minutách přišly i jejich šance. V 57. minutě Schumacher centroval a Pulkrab tečoval míč do rukavic Drobného. V 58. minutě se domácí gólman vyznamenal. Nejdříve vyrazil střelu Vacka a pak skvěle i dorážku Pulkraba z bezprostřední blízkosti. V 61. minutě ale kapituloval. Po rohovém kopu se na přední tyči prosadil Lukáš Hůlka a jeho střela byla ještě tečovaná domácími hráči a Drobný byl bez šance – 2:1. V 70. minutě se dostali do šance i domácí, ale Šulcův pokus mířil nad. Jihočeši se začali soustředit hlavně na obranu vedení. V 73. minutě je podpořil Drobný dalším skvělým zákrokem a po hlavičce Necida podržel tým. V závěru zápasu se domácí snažili vedení udržet a pohlídat, což se jim podařilo.

David Horejš, trenér Dynama ČB: Rozhodl první poločas. Utkání mělo dva rozdílné poločasy. První byl z naší strany dobrý. Šli jsme do vedení. Dali dva góly. Ve druhém jsme si to zkomplikovali. Byly to nervy, byl to boj a měli jsme i štěstí a podržel nás brankář Drobný. Bylo to důležité vítězství po těžkém utkání a jsem rád, že jsme potvrdili tři body ze Sparty. V závěru zápasu měli hosté ze vzduchu sílu, ale ustáli jsme to.

Erich Brabec, trenér Bohemians Praha: Jsem zklamaný z výsledku. Pomýšleli jsme na body, nicméně jsme udělali dvě triviální chyby v obranné fázi a soupeř nás potrestal. Nazval bych to nedisciplinovaností. Budějovice jsou silné v brejku a my jim to nabídli. Ve druhém poločase jsme pak dali jen jednu branku a to bylo málo. Necid měl na hlavě gól, ale Drobný Dynamo podržel a závěr si domácí pohlídali.