První jarní derby s jihočeským soupeřem sehrála rezerva Dynama v Soběslavi. Žmolíkovi svěřenci byli sice aktivnější, ale nepohlídali si závěry obou poločasů, v nichž dvakrát inkasovali a prohráli 0:2. Důležitým okamžikem byla neproměněná penalta.

Budějovičtí mladíci si vytvořili mírnou převahu, ale žádnou z akcí nedotáhli do konce. Velkou možnost měl v závěru prvního poločasu stoper Brabec, ale v zakončení nebyl důrazný.

Naopak ve 45. minutě obránci Dynama jen přihlíželi průniku domácího Kutnera, jehož střílenou přihrávku na malé vápno dorazil zblízka Filip Vaněk.

Lepší nástup do druhé poloviny si hosté nemohli přát. Ve 49. minutě fauloval soběslavský Zeman R. Polanského a rozhodčí nařídil pokutový kop. Jenže Malechův pokus brankář Andrew, který zamířil do Soběslavi na konci března právě z Dynama, vyrazil.

Soběslav se soustředila na obranu, z níž vyrážela do protiútoků. Po jednom z nich fauloval čtvrt hodiny před koncem Brabec unikajícího Hájka a po druhé žluté kartě musel předčasně do sprch.

V nastavení běželi dva domácí hráči na obránce Bízka, který přihrávku Podhradského poslal ve skluzu do vlastní branky.