Fotbalisté Dynama České Budějovice B mají za sebou v divizi úspěšný víkend. Svěřenci trenérů Jaromíra Plocka a Petra Skály vyhráli 4:3 na hřišti Hořovicka. Neprohráli už čtvrtý zápas v řadě a bodově se dotáhli na vedoucí Přeštice. Od vedení v soutěži je dělí jen horší skóre. V sobotu je čeká jihočeské derby s Katovicemi. Hrát budou doma na Složišti od 10.15 hodin.

Na hřiště Hořovicka jeli Jihočeši s několika pendly z A-týmu. Na lavičce kryl záda Matěji Lukschovi Zdeněk Křížek. V základní sestavě pak nastoupili Martin Šplíchal nebo Dzon Delarge. Jihočeši chtěli začít aktivní hrou. To se jim také podařilo. Dostali se díky trefám Matouška a Kalouska do vedení a měli i více ze hry. Míč častěji kontrolovali na svých kopačkách, jenže poklidný průběh duelu narušila standardní situace ve 34. minutě. Po hrubé chybě v obraně domácí snížili. Branka Hořovicko povzbudila a dokázalo dostat hostující celek pod tlak. Domácí hráli jednoduchý fotbal, protože trávník byl hodně podmáčený a nějaká velká kombinace nešla. Druhou branku ale do půle nepřidali.

Do druhého poločasu vstoupili Jihočeši aktivněji a navázali na úvod zápasu. Díky Rostislavu Tomkovi se jim povedlo vstřelit třetí branku v 51. minutě, ale pak přišlo uspokojení. Přestali být aktivní a domácí toho využili jednoduchou hrou v 57. a 58. minutě dvěma trefami. Svěřencům Jaroslava Plocka a Petra Skály se přeci jen podařilo dát vítěznou branku, kterou vsítil Etemike. Konec utkání byl velmi vyhrocený. Po chybě v obraně přišla penalta pro Hořovicko, ale domácí ji proměnit nedokázali a slavit tak mohli hosté.

Jaromír Plocek, trenér SK Dynamo ČB B: „Jsme moc rádi za tyto body, ale mohlo to dopadnou úplně jinak v náš neprospěch. V posledních utkáních jsme obdrželi hodně branek a nad tím se musíme do konce soutěže zamyslet a zapracovat na tom. Opět děkujeme klukům z A-týmu za jejich přístup a pomoc. Tuto sobotu nás čekají Katovice, kde je mnoho hráčů, kteří prošli Dynamem, tak to bude zajímavé a pikantní utkání. Katovice se teď dostávají do formy a dělají pěkné výsledky. Poslední kolo zajíždíme na Petřín Plzeň a ten teď podává velmi dobré výkony a dělá body, tak nás nečeká nic lehkého a my se na tato utkání moc těšíme, protože pro naše mladé hráče je to moc dobrá škola. Jsou to těžké duely, které mají nábor a emoce.