Rezervní tým Dynama se může radovat z první jarní výhry. Svěřenci kouče jiřího Juráska díky skvělé první půlhodině, během které vstřelili tři branky, na domácí půdě zdolali Sezimovo Ústí vysoko 4:2. Dva góly si připsal Vladimír Dobal a po jedné trefě přidali Miroslav Kučera a Michal Mašát.

Krásné počasí, solidní návštěva, domácí vítězství. Pro českobudějovické fotbalisty to bylo celkem pohodové sobotní dopoledne. Zvlášť, když si hned ve druhé minutě vyskočil na rohový kop Mašáta Dobal a hlavou poslal míč k tyči – 1:0. Rychlá vstřelená branka pak ovlivnila ráz celého utkání. Českobudějovická juniorka se zatáhla a čekala na rychlé brejky. Hosté se snažili o kombinaci a prosadit se do gólové šance postupným útokem. Ke dvěma pokusům se během první půlhodiny dostali, ale nic z toho. Nejblíže ke vstřelení branky měl asi hostující Kostečka, ale jeho pokus Křížek dokázal vyrazit. Juniorka dál trpělivě čekala v obraně na svojí šanci a ta přišla. Ve 20. minutě Nekvinda vyzkoušel pozornost Chylíka, ale sezimovoústecký robustní brankář byl u tyče včas a vyrazil na roh. O tři minuty později už se domácí radovali. Mašát předvedl parádní individuální akci a ještě hezčí nahrávku přes šíři branky na nabíhajícího Kučeru. Ten byl zcela sám a do prázdné branky skóroval – 2:0. Hostující hra se v daný moment sesypala. O minutu později zasáhl kapitán MAS v šestnáctce Nekvindu a kopala se penalta. Mašát zamířil do protipohybu Chylíka a zvýšil vedení – 3:0. Bylo po zápase. Hosté už na zvrat síly nenašli, zvlášť když těsně před poločasem netrefil branku v jasné pozici Horka.

Do druhé půle vyběhli hosté s dvěma změnami v sestavě, které jejich hru sice zkvalitnily, ale ke vstřelení branky dlouho nevedly. Ono se na trávníku vlastně celkem dlouho nic nedělo. Domácí kontrolovali hru a hosté se nedokázali prosadit. V 58. minutě sice tečoval Kučera míč do brány, ale bylo to z ofsajdu a skóre se tedy neměnilo. V 67. minutě mohl zvýšit Dobal, ale po pěkném individuálním průniku pálil o kousek vedle a podobně si dvakrát na druhé straně vedl Lalik. V 77. minutě se však skóre znovu měnilo. Aktivní Dobal dostal pěknou přihrávku a hbitě zamířil k pravé tyči – 4:0.V té chvíli už měli hosté využita všechna střídaní a v závěru jim přeci jen pomohla ke korekci stavu. Nejdříve čerstvý Schön vybojoval roh, který zakroutil Kočí na hlavu Martínka a ten vsítil – 4:1. Po chvilce byl Schön faulován před velkým vápnem, Kočí kopal trestný kop a další střídající hráč Mašek, který toho stejně jako Martínek na Složišti odehrál hodně, přidal hlavou další gól – 4:2. Hosté tedy v závěru ještě zkusili domácí zatlačit a ještě snížit, ale k další trefě už jejich snaha nevedla a českobudějovický tým naprosto po zásluze zvítězil.

Jiří Jurásek (trenér Dynama): "Začátek byl určitě podle našich představ. Připravovali jsem se důkladně a všechno nám perfektně vycházelo, o poločase jsme vedli o tři góly. O to víc mě musí mrzet ten závěr, ve kterém jsme nechali dát ze dvou standardek dva góly. Přitom jsem už o přestávce upozorňovali na to, že Sezimák už nemá co ztratit a že bude bojovat."

Jindřich Dejmal (trenér Sezimova Ústí): "Měli jsme zdravotní problémy už před zápasem. A vedení soupeře 3:0 položí i silnější mužstva než jsme my, i když jse měli herně tak půlhodinu navrch. O poločase jsme si řekli, že můžeme prohrát třeba 2:3, ale ať s tím kluci něco udělají. Pak také, hlavně ke konci zápasu, bojovali a rvali se."