Záložní tým Dynama České Budějovice navázal na výborný výkon z minulého domácího utkání, kdy porazil Semily 6:1. Stejný počet branek dokázali Jihočeši nastřílet i do sítě Chomutova a z posledních dvou zápasů mají na svém kontě šest bodů a skóre 12:3! Nejvíce se střelecky opět dařilo Ivo Svobodovi, který si připsal čtyři branky, po jedné přidali ještě Čančura a Mašát. Útočník Ivo Svoboda dokázal letos v dresu rezervního mužstva v osmnácti zápasech nastřílet sedmnáct branek!
První poločas přitom žádnému debaklu nenasvědčoval. Do zápasu sice vstoupili lépe hosté, kteří už v šesté minutě vedli po Čančurově gólu, ale o tři minuty později zahráli obránci hostů ve vápně rukou a z nařízené penalty Maděra vyrovnal. Ve 24. minutě si chomutovský útočník penaltu zopakoval, tentokrát byla nařízena za faul budějovického brankáře Skály a opět byl úspěšný. Hosté však stihli těsně před koncem první půle srovnat Mašátem.

Ve druhém poločasu Chomutovu jakoby došly síly. Obránci začali dělat hrubky, čehož využíval zejména budějovický útočník Svoboda. Ten v 59. minutě poslal svůj tým do vedení 3:2 a během následující půlhodinovky přidal další tři góly! Rezerva prvoligových Českých Budějovic tak zvítězila 6:2. Zdroj: Chomutovský deník

Jaroslav Vavroch: "Šance jsme si vytvářeli i v předchozích zápasech, jenže se od nás odklonilo štěstí v koncovce. Nutnost v boji o záchranu jen vyhrávat na mladých hráčích ležela jako balvan. Jakmile jsme se zachránili, rázem to z nich spadlo."

Velký podíl na zklidnění týmu měla výpomoc posil z A-týmu v klíčovém zápase se Semily. "Lafata a Vozábal kluky podpořili, svým výkonem přispěli k jasnému vítězství a po následné prohře Teplic také k záchraně.

V Chomutově jsme hráli už bez pendlů, kluci ale hráli zcela uvolněně a na jejich výkonu to bylo znát." Podle trenéra Vavrocha Chomutov doplatil na určité uspokojení. "Na rozdíl od nás byli domácí zachráněni už pár kol dopředu, proto asi polevili v koncentraci. My naopak trénovali velice pečlivě a v závěru zápasu se naše fyzická převaha projevila."

Hned po návratu ze severu béčko zakončilo sezonu. "Žádný alkohol v autobuse ale rozhodně nebyl," zdůrazil kouč Dynama B. "Po příjezdu jsme měli menší posezení v restauraci na hřišti, kde jsme se dívali na fotbal našich fotbalistů s Holanďany. To byla naše dokopná."

Zdroj: Českobudějovické listy