Rezerva budějovického Dynama vydřela bod v utkání s posledním Jabloncem až v nastaveném čase, vyrovnání zařídil gólovou trefou Michal Repa.

Jako kdyby v dresu rezervního týmu Dynama nastupovali k zápasům na domácím a venkovním hřišti zcela odlišní hráči. Jak jinak si vysvětlit tak odlišné herní projevy českobudějovických mladíků. Na domácím hřišti jsou postrachem soupeřů, na Složišti dokázali převálcovat i sebevědomý Písek, v pěti zápasech nasbírali výborných 13 bodů a v tabulce domácích zápasů jsou první v celé České fotbalové lize.

Na soupeřových hřištích to však již tak slavné není. O to více jsme všichni doufali, že herní trápení venku se podaří budějovickým protrhnou na hřišti posledního Jablonce. Nestalo se. Alespoň ne zcela. Českobudějovičtí mladíci doplatili opět na vlažný vstup do zápasu. Již v 8. minutě se z penalty gólově prosadil jablonecký David Steiner, když pokutový kop rozhodčí Černý odpískal po faulu budějovického brankáře Křížka na pronikajícího Rudolfa. Od té doby museli budějovičtí dotahovat. Nelze jim upřít snahu, proti urputně bránícímu domácímu celku to však dlouho nešlo.

Po poločasové přestávce poslal na hřiště trenér Jiří Lerch místo Němce Michala Repu a jak se později ukázalo, byla to šťastná volba. Běžel již nastavený čas, pouhých 70 nejvěrnějších fandů domácího celku se modlilo, aby již hlavní rozhodčí odpískal konec zápasu a oni se tak mohli radovat z první výhry jabloneckých v tomto ročníku, když se k míči dostal českobudějovický Michal Repa a gólovou trefou vydřel pro rezervu Dynama remízu 1:1. Obdobně jako proti rezervě pražské Viktorie v minulém kole, zachránila juniorka Dynama bod v samotném závěru i v utkání s Jabloncem.

Příští sobotu 9.10. nastoupí béčko Dynama na domácím hřišti proti týmu SK Hlavice, všichni jste srdečně zváni.