Náročná výzva v podobě venkovního zápasu s Loko Vltavín čekala v 7. kole České fotbalové ligy na hráče B-týmu Dynama. Družina trenéra Dušana Žmolíka se s ní ale popasovala výborně. Možná i více než to. Nad celkem sídlícím v hlavním městě vyhrály České Budějovice vysoko 5:2!

V honbě za třetím vítězstvím sezony jelo béčko Dynama na hřiště Vltavína. Pražský celek získal v úvodních zápasech sezony o bod více a jasné tak bylo, že kdo souboj 7. kola třetí nejvyšší české soutěže ovládne, posune se v tabulce. Lépe začali domácí, kteří se už ve 4. minutě dostali díky Ondřeji Sprinzovi do vedení, o tři minuty později pak ještě orazítkovali tyč. Dynamo se ale nevzdalo a odpovědělo. Hned v 9. minutě srovnal Martin Prášek a ve 39. minutě dokonal ten samý hráč otočku na 2:1 pro Dynamo.

Ještě veseleji bylo ve 45. minutě. Pověstný gól do šatny zajistil parádní ranou z dálky Tomáš Hák a Jihočeši tak odcházeli do kabin s vedením o dvě branky. Skvěle pak nastartovali i druhé dějství. Za aktivitu byli odměněni v 63. minutě, kdy se prosadil počtvrté Libor Bastl. Vltavín ještě dokázal snížit v 77. minutě zásluhou Jiřího Tesaře, poslední slovo ale mělo Dynamo. V 86. minutě zvýšil na konečných 5:2 svým druhým gólem v zápase Libor Bastl. Všechny tři body si tak s tebou odvezlo do Českých Budějovic Dynamo.