Mladíci českobudějovického Dynama si připsali tři body za výhru nad Mariánskými Lázněmi v poměru 4:1. O svém vítězství definitivně rozhodli během vydařené desetiminutovky na začátku druhého poločasu, kdy Západočechům nastříleli tři góly.

Černobílí poprvé skórovali již v 10. minutě první půle, kdy využili chybu v hostující rozehrávce a ke gólovému zakončení se dostal Pařízek. Dynamo mělo i další dobré šance. Blízko druhého gólu byl ve 22. minutě Coufal, který pláchl hostující obraně, ale jeho zakončení šlo těsně vedle. Velkou příležitost měl v první půli i Malecha, jehož vychytal brankář Šmejkal.

Béčko Dynama mělo famózní vstup do druhého poločasu, kdy mu vyšlo vše, na co sáhlo. Ve 47. minutě potrestali Bečvář s Polanským chybnou rozehrávku Mariánských Lázní a v 52. minutě už to bylo 3:0, když Kladrubský proměnil penaltu za sražení Coufala ve vápně. Na 4:0 dal z dorážky v 56. minutě Bečvář.

Dočkali se nakonec i hosté. V 60. minutě i oni dostali příležitost zahrávat pokutový kop a Kapolka se nemýlil. Dynamo už ale žádné další komplikace nepřipustilo a v pohodě dokráčelo k jasnému vítězství.


Ohlasy trenérů

Dušan Žmolík (trenér Dynama B): „Konečně jsme odehráli klidný zápas a zvlášť první poločas byl z naší strany velice dobrý. Už v prvních pětačtyřiceti minutách jsme měli dostatek velkých příležitostí na to, abychom zápas rozhodli. Po našem čtvrtém gólu už jsme ale od naší dobré hry upustili a utkání jenom dohráli. To byla na našem výkonu drobná kaňka, protože do té doby jsme předváděli opravdu nádherný fotbal. Hráči by měli odjezdit naplno celých devadesát minut. Nemají se proč šetřit, jsou mladí a zregenerují rychle.“