První utkání v novém ročníku České fotbalové ligy je z pohledu B-týmu Dynama minulostí. Výběr trenéra Dušana Žmolíka se vypravil na hřiště Sokola Hostouň a doufal v první body. Soudě podle výkonu by tým zpátky do Českých Budějovic s prázdnou odjet neměl, výsledkově se ale Dynamu souboj nepovedl. Prohrálo těsně 0:1.

V přípravě Dynamo vyhrávalo, porazilo béčko Táborska, Pelhřimov nebo zvítězilo v generálce vysoko 4:0 nad B-týmem Mladé Boleslavi. Všechno to, plus dřinu na trénincích, chtělo béčko využít také v prvním zápase České fotbalové ligy proti Hostouni. Úvod Jihočechům patřil, svého soupeře přehrávali, tvořili si šance a zároveň se mohli spolehnout na jistého Andrewa v brance, který chytil dvě velké šance soupeře. Do kabin se šlo za nerozhodného stavu.

Ten trval až do 58. minuty. Na příležitost Jiřího Janušky už byl krátký i talentovaný gólman, který nedávno podepsal v Dynamu profi smlouvu. Domácí tak vedli 1:0. České Budějovice se ale vzdát nehodlaly, na soupeře vyvíjely tlak a vypracovaly si několik slibných šancí. Zvonilo břevno, minimálně dvakrát pak Jihočeši jen těsně po centrech ze strany minuli prostor mezi třemi tyčemi. Hostouň nakonec vedení udržela a vyhrála 1:0.


Ohlasy trenérů

Dušan Žmolík (trenér Dynama B): „Myslím si, že výkon neodpovídá výsledku. Odehráli jsme úžasný zápas, zejména první poločas jsme hráli fantasticky, bohužel jsme ale neproměnili šance, které jsme měli. Gólman soupeře je za mě muž zápasu, v prvním poločase chytil šest nebo sedm šancí. Na druhou stranu rozhodčí v první půli odpustila penaltu proti nám. Druhý poločas těžko hodnotit, udělali jsme vzadu jednu hrubku, kterou potrestali. Pak opadlo tempo, soupeř zápas zdržoval a s hezkým fotbalem to nemělo nic společného. Šance jsme měli, ale gólman je podržel. Domácí mu mohou poděkovat.“