Není nad to, nakopnout se na startu jarní fáze soutěže dobrým výsledkem. Přesně to se dnes povedlo béčku Dynama, které v 16. kole ČFL čekal souboj s Pískem. Českobudějovičtí fotbalisté vyhráli 2:1 a připsali si čtvrtou výhru v sezoně.

Čekání skončilo. B-tým se po dlouhé zimní pauze znovu představil na hřišti v ostrém zápase. V 16. kole České fotbalové ligy měl na programu venkovní souboj s Pískem. Tomu patří v tabulce vyšší postavení, navíc ho v srpnu v úvodním kole třetí ligy porazil 2:0.

Dynamu se ale skvěle povedla příprava. Porazilo Táborsko, Benešov a remizovalo s béčkem Slovanu Bratislava nebo Mladé Boleslavi. A doufalo, že se mu na dobré výkony podaří navázat také v soutěži. "Koncentrovali jsme se na každý zápas a přineslo nám to výsledky, ve kterých bychom chtěli pokračovat v dalších zápasech. Příprava nám dává oprávněný důvod věřit, že můžeme být úspěšní," říkali před restartem ČFL fotbalisté béčka.

A jak řekli, tak udělali. Jako první udeřil ve 20. minutě stoper a kapitán Sebastian Böhm a vedení B-tým udržel do konce poločasu. V tom druhé nezačal ideálně. Hned v 54. minutě Písek, který v zápase plnil roli lehkého favorita, srovnal. Zásluhu na tom měl záložník domácích Jakub Kašpar.

Jenomže vyrovnaný stav nevydržel ani deset minut. V 59. minutě opět slavilo Dynamo, v jehož prospěch rozhodl vlastní gól píseckého Ondřeje Sajtla v 60. minutě. České Budějovice vedení udržely a mohly se tak radovat z první jarní výhry a celkově čtvrté v letošní sezoně.