V šestigólovou přestřelku se proměnilo jihočeské divizní derby v Táboře. Domácí Sokol Lom si v prvním i druhém dějství zajistil náskok dvou gólů, ale budějovičtí mladíci se pokaždé dokázali vrátit do zápasu a nakonec si od Jordánu odvezli bod za remízu 3:3.

V kabině dynamácké rezervy řádila v týdnu viróza a to se podepsalo na složení základní jedenáctky. Citelně scházeli tahouni záložní řady, kapitán Pařízek s Malechou. Vypomohli v A-týmu loučící se Novák a dorostenci.

Lom, jemuž nevychází jaro podle představ a vyklidil přední pozice, se spoléhal na exligistu Jana Šimáka, který stále udivoval kopací technikou, a útočníka Zbyňka Musiola, jenž v první půli dělal svou hrou a rozdělováním míčů do stran obraně Dynama velké starosti.

I když měli míč častěji v držení hostující hráči, dokázal si Lom vytvořit několik šancí a dvě z nich proměnit. Ve 23.minutě dorážel do prázdné branky právě Musiol a další nedůraz hostující obrany potrestal Brazilec Frizoni.

V nastavení prvního poločasu vstřelilo Dynamo kontaktní gól po nešťastném odrazu míče od domácího stopera Máchy. Atraktivní zápas pokračoval i po přestávce. V 58. minutě unikl po křídle Janů a přihrávku na Musiola srazil do vlastní branky Bízek.

Jenže vzápětí nechala rozestoupená obranu Lomu dostatek prostoru Bečvářovi a ten měl dostatek času zamířit a tečovanou ranou snížit. Trenér Žmolík poslal na trávník dvě čerstvé síly a pět minut před koncem vyrovnal po centru hlavou 18letý dorostenec Bastl.

V samém závěru se řítil na Pavelcovu branku Bastl, ale mířil těsně vedle. Ve čtvrté minutě nastavení mohli rozhodnout opět hosté. Po Bečvářově standardce zamířil hlavou do břevna Hais a pískal se konec. Podle obou trenérů skončilo derby spravedlivou dělbou bodů.

Dušan Žmolík (trenér Dynama B): „Chtěli jsme s Lomem vyhrát, vzhledem k průběhu hry je ale remíza zasloužená. Dost jsme se na ní nadřeli, protože jsme udělali vzadu pár chyb a soupeře jsme pustili do dvoubrankového vedení. To byl hlavní důvod, proč jsme jen remizovali. Dát tři góly venku a nevyhrát, to je obrovská škoda. Ale především první poločas jsme neodehráli dobře.“