Vstup do nové sezóny vyšel rezervnímu týmu Dynama nad očekávání dobře. Juniorka Českých Budějovic, posílena o Martina Leštinu, Michala Žižku, Jiřího Hrbáče a Jiřího Jeslínka, porazila ve svém úvodním zápase třetiligové sezóny slávistickou rezervu 1:0. Svůj výkon dokázala juniorka vystupňovat až ve druhém poločase. Tíhu okamžiku vzal na sebe Lubomír Myšák a v 80. minutě překonal přesnou hlavičkou bezmocného Diviše v brance Slavie. Za zisk tří bodů vděčí Dynamo také několika excelentním zákrokům Zdeňka Křížka, na kterého nenašel nikdo z Pražanů recept. Neočekávané, ale o to cennější vítězství si tak na své konto mohl připsat staronový trenér Dynama B Karel Musil.
Aktualizováno: Foto uvnitř článku
První minuty zápasu se odehrávaly v režii hostů. Mladíci Slavie byli běhavější a měli větší chuť do hry. Byli to také hosté, kdo si vytvořil první větší šanci. Proti Necidově hlavičce vytáhl první z řady bravurních zákroků skvělý Zdeněk Křížek. Následoval roh, po kterém obrana Dynama zapomněla na Michala Šmída, jehož střelu vykopl reflexivně budějovický gólman mimo tři tyče. Na dlouhé minuty se poté hra přesunula doprostřed hřiště. Oba týmy se soustředily především na pozorné střežení svých pokutových území a mimo dalekonosných střel Kratochvíla a na druhé straně Skopalíka diváky žádná akce nevzrušila. Po půlhodině hry to byla opět Slavia, kdo se dostal do šance. Zelinka stačil přehodit vybíhajícího Křížka, před brankovou čarou odvracel Petr Martínek. Míč se následně dostal k Tomáši Necidovi, jehož pokus mířící do odkryté brány zablokoval tentokráte Martin Leština. Ve 32. minutě si nachystal lahůdkovou střelu slávista Jablonský, jeho dalekonosný pokus skončil na tyči Křížkovy brány. Zbývající minuty prvního poločasu se dohrávaly opět ve volnějším tempu.

Druhá půlka patřila spíše domácím, na nichž byla znát větší snaha rozhodnout zápas ve svůj prospěch. Slavii se naopak otevíral prostor k rychlým protiútokům. V 54. minutě zapomněla obrana sešívaných poprvé na Luboše Myšáka, který poslal přihrávku na malé vápno, kde minul míč nejprve Jiří Jeslínek a po něm i Michal Mašát. Na hřiště poté poslal Karel Musil Radima Pouzara a tento tah se mu velice vyplatil. Okamžitě po svém příchodu se dostal malý velký muž do šance, kde se protáhl mezi dvěma obránci a pokusil se přehodit vybíhajícího Diviše. Beci Slavie stačili míč z brankové čáry vykopnout. Pokus číslo 2 zaznamenal Lubomír Myšák 60. minutě. Ke skórování jej vyzval svým centrem z pravé strany Jiří Jeslínek, navrátilec z Prachatic zamířil svou hlavičku nad bránu. O dvě minuty později se ocitl v šanci opět Luboš Myšák, tentokrát centroval Martin Leština a útočník Českých Budějovic mířil opět nad – pravačkou. V 66. minutě se otevíral prostor Slavii, unikajícího Jablonského sestřelil na poslední chvíli Petr Martínek za což si vysloužil žlutou kartu a ze slávistické lavičky několik poznámek o vrazích a gaunerech. Jiří Jeslínek vyslal do další šance Luboše Myšáka v 72. minutě. Účastník ME U19 si nejprve zpracoval balón na prsa aby jej okamžitě přiťukl svému zkušenějšímu spoluhráči. Čtvrtá šance Luboše natolik překvapila, že nepovedená střela skončila opět mimo. Slávisté jakoby sami přáli Myšákovi střelecký úspěch, který nakonec přeci jen přišel. Bylo to v 80. minutě, když se na levé straně uvolnil Jiří Hrbáč a poslal centr přesně na hlavu Luboše Myšáka. Ten dokázal umístit hlavičku přesně do těch míst, kam si přál a zkoprnělý gólman Diviš se mohl pouze ohlédnout – 1:0. Slávistům výrazně docházely síly, i přesto se snažili vyrovnat. Na Křížka se řítil osamocený Necid, levou rukou stačil Zdeněk Křížek vytěsnit míč mimo branu. V 85. minutě pálili slávisté na Zdeňka Křížka jak u Verdunu. Ze závaru v pokutovém území Dynama lítala na českobudějovického gólmana jedna střela za druhou. Proti první střele vytáhl Zdeněk Křížek zákrok bravurní, proti druhé excelentní, proti třetí brilantní. Když už se zdálo, že hosté přeci jen dotlačí míč za brankovou čáru, pomohl brankáři Dynama Jiří Hrbáč a poslal míč alespoň na chvilku do bezpečí. Následující gólovou radost Pražanů přerušil hvizd hlavního rozhodčího, který těsně před střelou pískal nedovolený zákrok. Hráči Slavie se snažili vytvořit si jakýsi závěrečný tlak, na kolena je však srážela především nepřesná rozehrávka a nervozita. Ani v pěti nastavených minutách nedokázal tým Luboše Kozla vymyslet nic kloudného a z kabiny Dynama se tak poprvé v této sezóně mohl rozeznít vítězný pokřik.

Karel Musil: "Odvedli jsme kvalitní výkon. Trochu nám utekl úvod zápasu, ale ve druhém poločase jsme byli lepší než soupeř. Přiklonilo se k nám i štěstí. Především nás podržel gólman Křížek. Je škoda, že jsme některé šance nevyužili už dřív."

Luboš Kozel: "Dneska jsme shořeli na neproměňování šancí. První poločas jsme měli pod kontrolou, měli jsme několik šancí, trefili jsme tyč. Ve druhém poločase se hra vyrovnala. Projevilo se, že jsem kvůli zranění musel vystřídat Marcela Gecova. Od té chvíle byli domácí nebezpečnější. Říkal jsem hráčům, že jestli nám někdo z Dynama může dát gól, tak jedině Myšák. Bohužel ve druhém poločase jsme jej nedokázali pokrýt."