O jižních Čechách nebudou v následujících měsících fotbalisté Sparty mluvit zrovna v superlativech. Na jaře odjížděl z E-On stadionu s dvoubrankovou porážkou A-tým, o jeden gól více dostali Pražané naděleno v zápase rezervních týmů. B-tým Dynama nastoupil k poslednímu zápasu letošní sezóny před domácím publikem a mladíci si zápas náležitě užili. Zápas se Spartou B měl velice svižné tempo a vysokou úroveň. Úvodní branku zápasu a zároveň potřebné uklidnění vnesl do domácích řad hlavičkou ve 34. minutě Michal Skopalík. Navíc byl ve 49. minutě vyloučen za hru rukou mimo pokutové území hostující brankář Zich a Sparta musela hrát téměř celý druhý poločas v deseti. Početní výhodu zužitkovali Jihočeši v 83. minutě, když se prosadil fantastickou trefou Michal Mácha. Konečnou podobu výsledku dal v poslední minutě zápasu poslední dobou střelecky aktivní Pavel Picka. V jarní části sezóny tak B-tým vytvořil ze Složiště nedobytnou tvrz a před domácím publikem ani jednou neprohrál.
Úvodní desetiminutovku zápasu poznamenalo zranění rozhodčího Patáka, jenž nemohl ani po ošetření pokračovat ve hře a sháněl se náhradní sudí. Na první poločas tak s praporkem v ruce vyběhl na lajnu šéftrenér mládeže Petr Skála. Obě mužstva měla díky několikaminutové pauze vlažnější rozjezd a na první gólovku si museli diváci počkat až do 21. minuty. To se hezky uvolnil sparťan Jakub Podaný a jeho povedenou trefu vytahoval konečky prstů nad bránu Víťa Pešula. Úvodní šance jakoby strhla lavinu. Ve 23. minutě se řídil na hostující bránu domácí útočník Michal Kaňák, ale brankář Zich byl u míče o vteřinku rychleji a ukryl míč ve své náruči. Dynamo se pevně chopilo opratí a drtilo svého soupeře. Ve 26. minutě svedl Michal Mašát vítězný běžecký souboj s Patrikem Beutelem, ale z úhlu nedokázal zamířit přesně. Jen o minutu později prodloužil „Maši“ centr od Radima Pouzara na Josefa Příhodu, českobudějovický záložník bohužel nedokázal levačkou správně usměrnit míč. Jen o další minutu později se spolupráce obrátila a michal Mašát vyzval ke skórování Radima Pouzara. Povedená střela z první skončila na břevně Zichovi branky, odkud se odrazila jen kousek před brankovou čáru. Největší tlak Dynama následně polevil, ve 34. minutě ale udeřilo naplno. Nejprve hostující Rada sestřelil Tischlera a za nešetrný zákrok uviděl žlutou kartu. Z místa přestupku poslal před bránu centr Radim Pouzar. Sparťanský brankář Zich byl ve skrumáži odstaven a míč se tak dostal k Michalu Skopalíkovi, který už jen pohodlně hlavou doklepl míč do opuštěné brány – 1:0. Zbytek poločasu kontrolovali míč povětšinou hosté, vytvořit si šanci ale nedokázali.

Také v prvních minutách druhého poločasu si počínali aktivněji hosté. Zlomový moment však přišel ve 49. minutě. Po zaváhání svých spoluhráčů se musel mimo pokutové území vydat brankář Zich. U míče byl ale rychleji českobudějovický útočník Michal Kaňák a při pokusu přehodit hostujícího gólmana zahrál protihráč rukou. Verdikt sudího byl jasný – červená karta. Z následného přímáku minul Michal Mašát jen těsně bránu, kterou se vydal strážit náhradník Ducheček. Oslabení o jednoho muže hru Sparty výrazně poznamenalo. Ojedinělé útoky si Jihočeši celkem bez problémů pohlídali. Zvýšit vedení mohla po hodině hry zkušená dvojice Mašát – Pouzar. Ukázkově dokázali oklamat trojici soupeřů, ale střela levačkou Pouzarovi nesedla. Aktivitu pomalu začali přebírat hosté, zatímco juniorka Dynama zvolnila tempo. Sparťané hráli v těchto fázích zápasu jednoduše a velice účelně, jakmile se dostali na dostřel domácí brány, létali na Víťu Pešulu nebezpečné střely. Ukázkovou ránu vyslal na domácí bránu v 75. minutě Ondřej Bíro, českobudějovický gólman se vymrštil ke své levé tyči a bravurně vyrazil. Podobnou akci předvedla Sparta také v 78. minutě, jenom s tou změnou, že autorem střely byl Volek. Přidat kýženou pojistku mohl Jihočech Zdeněk Ondrášek, jenže v 79. minutě trefil hlavou pouze tyč Duchečkovi brány. S přibývajícími minutami začínala Sparta hrát vabank. A to se jí nakonec nevyplatilo. V 82. minutě stáhl unikajícího Ondráška Bíro a byl potrestán žlutou. Přímák rozehrál Michal Mácha a neskutečnou pumelici nasměroval přímo do pravého horního růžku hostující brány – 2:0. Fantastický moment doslova nadzvedl diváky ze sedadel. „Poslal jsem Michala kopnout přímák, protože jsem cítil, že provádění našich standartek potřebuje změnu,“ smál se po skončení zápasu trenér Karel Musil a zároveň si tak připsal jistý podíl na překrásném gólu. Ani za nepříznivého stavu ale hosté nesložili zbraně a pokoušeli se alespoň zkorigovat nepříznivý výsledek. A jak jinak než střelou z vápna prověřil Pešulovu pozornost Volek. Závěrečné minuty už se dohrávaly plně v režii domácích. Přečíslení čtyři na dva Dynamo sice nevyužilo, v poslední minutě se ale ještě na pravé straně prosmýkl Rudolf Weinhard a poslal centr do vápna, kam si nabíhal Pavel Picka. Ten nezaváhal a střelou z voleje rozvlnil síť potřetí – 3:0. V jarní části sezóny tak udržela juniorka domácí neporazitelnost a zároveň může slavit historický úspěch, když ve třetí lize obsadí nejhůře osmou příčku.

Karel Musil: „Jsem spokojený, diváci jsou určitě také spokojení. Nebylo to jednoduché utkání, hráli jsme od prvních minut nátlakovou hru, agresivně napadali. Koncem zápasu nám sice docházely síly a ta naše agresivita a napadání už nebyly v takové míře. Zvládli jsme ale klíčové momentu zápasu a Sparta se výsledkem 3:0 neporáží každý den. Kluci završili jarní část sezóny nejen skvělým výkonem, ale i výsledkem. Před zápasem jsem úplně překopal naší obranu s jejíž prací jsem nebyl včera na tréninku spokojen. Dneska jsme chtěli vyztužit střed hřiště. Soupeř nás překvapil hrou na jednoho útočníka. V přechodové fázi jsme chtěli spoléhat na rychlost Michala Kaňáka anebo na jeho kombinaci s Michalem Mašátem. Hodně nám pomohl výsledek ze zimního zápasu, kdy jsme na Spartě vyhráli 3:1. Kluci si na Spartu věřili a věděli, že na soupeře mají. “