Až ve třetím zápase letošní sezóny poznala jihočeská rezerva hořkost porážky. Mladíci Dynama nestačili v sobotním dopoledni na Slovan Varnsdorf, kterému podlehli 0:2. Tým ze Šluknovského výběžku potvrdil v Českých Budějovicích pozici aspiranta na postup do druhé nejvyšší soutěže. Rezervě k zisku bodů tentokrát nepomohli ani pendlové Martin Leština, Jiří Hrbáč a Zdeněk Křížek. Slovan Varnsdorf předváděl po celý průběh zápasu aktivnější a přímočařejší hru, kterou po zásluze korunoval přesnou hlavičkou Šilhan a po něm z přímého kopu výtečně hrající Hyka.
Aktualizováno: Rozsáhlá fotogalerie ze zápasu
Úvodní šanci zápasu si připsali na své konto hosté. Vondráček vyzkoušel svou dalekonosnou pozornost Zdeňka Křížka. V 18. minutě se do vápna Dynama vřítil hostující Mach, jeho teatrální pád na hranici pokutového území ocenil hlavní arbitr správně žlutou kartou. Ve 25. minutě zahrál nechtěně rukou Petr Martínek a Varnsdorf dostal po právu výhodu přímého kopu. Hostující Josef Hyka předvedl poprvé svou dobrou kopací techniku, míč naštěstí těsně minul spojnici tyče a břevna Křížkovy brány. Na hostech byla i nadále patrnější snaha vsítit vedoucí branku. Ve 36. minutě Slovanu nescházelo ke gólu mnoho. Tísněný Jordák ovšem nedokázal správně usměrnit balón, následná Čapkova střele zamířila nad. V závěru první půle předvedli také Jihočeši několik slibných akcí. Peroutkova hlavička po Mašátově centru ovšem postrádala potřebnou razanci a Pouzarovu nahrávku odvracel už v nastaveném čase na poslední chvíli Hyka.

Také po příchodu z kabin vypadala hra rezervního týmu Dynama alespoň pár minut nadějně. To si ale zřejmě hosté pouze vybrali slabší chvilku. Ve 48. minutě zkoušel usměrnit míč po Mašátově centru za záda hostující Macháčka svou tečí Pouzar. Gólman Slovanu se překvapit nenechal. V 55. minutě viděli diváci první gól zápasu, k jejich smůle to bylo do branky domácího Zdeňka Křížka. Obrana nejprve nechala vystřelit Jaromíra Šilhana, jehož tvrdou střelu stačil Zdeněk Křížek vyrazit. Odražený míč nacentroval před bránu Mach a nedorozumění Petra Martínka se Zdenkěm Křížkem dokázal hbitě využít právě Jaromír Šilhan – 0:1. Autor první branky byl střelecky při chuti. Jeho střela pravačkou z hranice velkého vápna minula v 72. minutě jen o kousek pravou tyč Křížkovy brány. V 76. minutě zahrávali hosté další přímý volný kop. Josef Hyka využil chvilkové nepozornosti Zdeňka Křížka a prudkou skákavou ranou k tyči prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 0:2. Po druhé brance hosté trochu ubrali plyn a také se na nich začala projevovat únava z vysokého tempa zápasu. Využít toho mohl Radim Pouzar, kterého vyzval ke skórování svým centrem Ondřej Kosobud. Radima ovšem zřejmě překvapilo, že jej obrana Slovanu nechala zcela osamoceného a tak vyslal na Macháčka nevydařenou střelu, se kterou si hostující gólman dokázal poradit. V 82. minutě Macháček zkrotil i nebezpečnou hlavičku debutanta Jiřího Průši. V poslední minutě zápasu vyslal poměrně nenápadnou hlavičku Jiří Peroutka, k překvapení všech skončil balón na břevně Macháčkovi brány. Hostující zadáci poté nahráli balón svému gólmanovi a ten jej uchopil do ruky, namísto výhody pro Dynamo hlavní arbitr alibisticky ukončil zápas.

Fotogalerie

Karel Musil: „Obrany obou mužstev dneska pracovali velice dobře. Po první brance už jsme logicky dělali více chyb. Je škoda, že Radim Pouzar neproměnil svojí šanci deset minut před koncem. Mohli jsme utkání ještě zdramatizovat. První inkasovanou branku bych rozhodně nedával za vinu Zdeňku Křížkovi. Ten centr byl poměrně zdařilý a Zdeněk se tam vlastně ani nemohl dostat. Na druhou branku se před vynášením nějakých soudů podívám na videu. Především jsme ale dneska hráli špatně směrem dopředu. V útočné hře jsme měli příliš velký respekt vůči soupeři. Soupeř sice výborně bránil, dobře zhušťoval prostor, ale to jsme dobře věděli. Bez přečíslení a bez podpory krajních hráčů jsme se tam zkrátka vůbec nemohli dostat. Dneska mě svým výkonem zklamal Luboš Myšák, který by právě proti silným soupeřům měl ukazovat své kvality. Budeme muset do konce přestupního termínu najít ještě nějakého útočníka. Dva hráče z divizních týmů máme v hledáčku. Pochválil bych mladší kluky, kteří přišli na hřiště v průběhu druhého poločasu a jevili se poměrně dobře.“

Josef Hloušek: „Byl to velice slušný zápas, který postupem času z našeho pohledu gradoval. V prvním poločase jsme hráli takový úsporný fotbal. S tím bychom ale úspěchu nedosáhli a logicky jsem v kabině říkal, že musíme přidat. S výsledkem jsme samozřejmě spokojeni, naše spokojenost je o to větší, že jsme porazili kvalitního soupeře.
Mužstvo jsme poskládali z hráčů, kteří minulý zápas nehráli, ať už ze zdravotních či jiných důvodů. V závěru jsme na chvilku ztratili koncentraci, ale vyhrát jsme si dneska určitě zasloužili.“