Fotbalovou parádu předvedli ve středečním 34. kole ČFL mladíci Dynama, když na Složišti zdolali letošním nejvyšším vítězstvím celek FK Náchod-Deštné. Úvod zápasu se nesl ve znamení spíše fotbalové bitvy, ale opak byl nakonec pravdou. Rozhodnutí přišlo mezi 28. a 31. minutou, když se dvakrát trefil kapitán rezervy Michal Mašát a víceméně tak rozhodl o vítězi. Další skvělou tříminutovky zaznamenala rezerva v rozmezí 63. a 66. minuty. To se nejprve svou premiérovou brankou za B-tým uvedl Michal Kaňák a následně soupeře dorazil precizně provedeným přímým kopem malý velký muž Radim Pouzar.
Sotva fouknul rozhodčí poprvé do píšťalky, bylo jasné, že aktivitou bude hýřit především domácí tým. Byl to hlavně budějovický mladý útok, kdo dělal zadákům Náchoda veliké problémy. Rychlonozí forvardi Tomáš Stráský a Zdeněk Ondrášek včasným napadáním dostávali obranu hostů velice často pod tlak. První varování vyslalo Dynamo již ve 3. minutě, když dlouhý balón z kopačky Vlastimila Švehly dosprintoval Zdeněk Ondrášek a brankář Náchoda Petr Kobos se mu musel nebojácně vrhnout pod nohy. V následujících minutách předváděla obě mužstva aktivní a divácky atraktivní fotbal. Ani jeden z týmu sice bránu soupeře příliš neohrozil, přesto se diváci v TCM Mladé rozhodně nenudili. Za zmínku ještě stojí 13. minuta, kdy se po rohovém kopu protlačil k hlavičce Vlastimil Švehla, v pádu ale nemohl zamířit podle představ. Z poměrně vyrovnaného zápasu pak udělal rázem hotovou věc Michal Mašát. Při první brance hlavičkoval ve 28. minutě na bližší tyči trestňák Pavla Picky - 1:0. Než se hosté stačili vzpamatovat, inkasovali podruhé. Z pravé strany poslal přihrávkou pod sebe balón na velké vápno Tomáš Stráský a zcela volný Michal Mašát poslal pohodlně míč do protipohybu gólmana Kobose – 2:0. První dvě střely na bránu tak skončily gólem. V ojedinělé šanci hostů se ocitl nejzkušenější hráč Martin Merganc. Obrana Dynama jej nechala volného ve vlastním pokutovém území a střelu útočníka s prvoligovými zkušenostmi vytáhl Vladan Vršecký konečky prstů nad bránu. S přibývajícím časem získával domácí tým na jistotě, zatímco hosté stále více vyklízeli střed pole. Krátce před koncem první půle ještě zaměstnal Kobose svou střelou Zdeněk Ondrášek.

Ve druhém poločase existovalo na trávníku už pouze jedno mužstvo. K potěše publika to bylo Dynamo. Varování vyslal směrem k hostující lavičce Michal Mácha, když v 53. minutě lehce tečoval Pouzarův trestňák a míč z jeho kopačky olízl břevno. Na hosty jakoby ve druhém poločasu dosedla krize, zatímco Dynamo excelovalo. Hostům dělala problémy i rozehrávka na pár metrů. Přísnější měřítko z týmu Náchoda snesl snad jen Martin Merganc, který byl také autorem ojedinělé útočné akce svého týmu. V 62. minutě unikal oběma stoperům Dynama, ale střelu po zasekávačce už nedokázal usměrnit. A pak přišla další tříminutovka snů v podání Jihočechů. Zatímco hosté se zbytečně rozčilovali po faulu na Radima Pouzara, sám poškozený posunul míč Michalu Mašátovi, který nádhernou uličkou vyslal do šance dorostence Michala Kaňáka. Mladý útočník nezaváhal a podél vybíhající Kobose zaznamenal svůj premiérový gól za B-tým 3:0. Ihned po rozehrání se řítil ten samý hráč na brankáře hostí znovu, tentokrát byl ale gólman Náchoda rychlejší. V 66. minutě získalo Dynamo výhodu přímáku z ideální vzdálenosti a Radim Pouzar profesorsky poslal balón přes zeď do šibenice Kobosovi brány – 4:0. O výsledku zápasu již bylo definitivně rozhodnuto a hosté by se v tu chvíli raději vůbec neviděli. I nadále se ale hrál velice svižní a divácky pohledný fotbal, k němuž svým skvělým výkonem přispíval i sudí Berko. Na polovinu Dynama se dostával Náchod pouze s vypětím všech sil a pokud se hostům ojediněle podařilo odcentroval před bránu Dynama, vzdušný prostor před svým brankářem skvěle ovládala dvojice Vlastimil Švehla, Michal Mácha. Snad jediné zakolísání domácí obrany tak přišlo v 79. minutě, kdy se míč dostal až na zadní tyč, kde číhala dvojice osamocených hráčů. Nejmana však šance natolik překvapila, že vyslal na Vladana Vršeckého spíše malou domů. Společně s Michalem Kaňákem si vyzkoušel atmosféru třetí ligy ještě další ligový dorostenec Rudolf Weinhard, který pobyl na trávníku zhruba 11 minut. Samotný závěr zápasu už se dohrál v poklidném tempu. Obě mužstva i trojice rozhodčích si zaslouží dík za divácky velice atraktivní podívanou.

Karel Musil: „Dneska musím být spokojený a to jak s předvedenou hrou, tak s výsledkem. Zápas měl poměrně jednoznačný průběh a jsem moc rád, že jsme utkání zvládli. Musel bych hodně zalovit v paměti, abych si vzpomněl kdy jsme naposledy vyhráli 4:0. Začátek se nám sice příliš nevydařil, díky první vstřelené brance jsme to ale zlomili a v poklidu zápas dohráli. Šanci dostali i další hráči z dorostu a opět jsme tak udělali další krok na dlouhé cestě. Dnešní vítězství klukům určitě hodně psychicky pomůže. “