Prestižního vítězství dosáhl B-tým Dynama pod vedením Karla Musila v derby s Tatranem Prachatice. Tři body jsou o to cennější, že rezerva vybojovala vítězství téměř bez pomoci pendlů. Z hráčů A-týmu vypomáhal juniorce pouze zkušený obránce David Homoláč. První poločas se Béčku podle slov trenéra Karla Musila příliš nevydařil. Mladíci Českých Budějovic nastoupili proti Tatranu s přehnaným respektem a vyústěním byla vedoucí branka Prachatic, kterou vsítil kanonýr Jan Zušťák. O poločase spustil kouč v kabině Dynama bouřku, která nakonec přinesla očekávaný úspěch. O vyrovnání se postaral střídající Tomáš Stráský a obrat dokonal Lubomír Myšák. Opět se tak potvrdilo, že favorit v derby většinou nevítězí.
Do prvního poločasu nastoupilo Dynama s výrazným respektem a přenechalo Tatranu střed hřiště. V 19. minutě se dočkaly Prachatice vedoucí branky, kterou po nahrávce Kočího vsítil Jan Zušťák. Po spolupráci Pouzara s Kosobudem mohl vyrovnat Lubomír Myšák, skóre se ale neměnilo.

O poločasové přestávce Karel Musil na své svěřence výrazně zvýšil hlas a současně sáhl k dvojnásobnému střídání. Tento tah se nakonec ukázal jako klíčový. Dynamo nabralo na otáčkách a svého soupeři téměř nepouštělo do hry. Za důvěru se Karlu Musilovi odvděčil střídající Tomáš Stráský, když po téměř deseti minutách svého pobytu na hřišti vsítil vyrovnávací gól. Znalosti místního prostředí poté v 75. minutě využil Lubomír Myšák a rozhodl tak o vítězi derby.

Fotogalerie


Ohlasy trenérů

Karel Musil: „V prvním poločase jsme hráli se zbytečným respektem a přenechali soupeři střed hřiště. O poločase jsem spustil v kabině bouřku a druhý poločas byl hned o něčem jiném. Soupeře jsme začali přehrávat. Řekl bych, že naše vítězství bylo zasloužené. Samozřejmě jsem využil znalosti místního prostředí vždyť znám téměř všechny hráče Prachatic už od žákovských let. Klukům jsem před utkáním slíbil za vítězství oběd.“