Ani na začátek poslední třetiny SYNOT ligy se nepodařilo českobudějovickému Dynamu uhrát první jarní body. Jihočeši prohráli na Slovácku 1:3, když se o branky celku z Uherského Hradiště postarali Diviš, Kalouda a Došek. Za Dynamo snižoval ve druhé půli Petr Benát.

Dynamo vsadilo na rozestavení 4-5-1, na stoperu se vedle Lengyela postavil Novák, ve středu zálohy spolupracovali Benát, Hála a Eliáš. Na hrotu se pral osamocený Škoda. Jihočeši se od začátku převážně bránili. Po deseti minutách musel ale řešit první situaci domácí gólman Heča, ale střelu Benáta z úhlu si pohlídal. Celek z Uherského Hradiště se prosadil hned ze své první vážnější situace. Valentův roh ve dvacáté minutě proletěl celým vápnem až k rohovému praporku, kde ho dostihl Kerbr. Ten vrátil míč do vápna, na přední tyči ho Došek prodloužil k Jaroslavu Divišovi, kterého Funda neubránil a domácí záložník otevřel skóre.

I nadále bylo Slovácko aktivnější a kopalo hodně standardních situací. Po jedné z nich bylo před Křížkem hodně živo, ale českobudějovický gólman situaci zachránil. Černobílí se osmělovali pouze výjimečně. Heču z klidu vyrušil ve 34. minutě Machovec, jehož střelu na zadní tyč domácí gólman udržel ve svých rukavicích. Domácí před pauzou opět zahrozili ze vzduchu, po tlačenici ve vápně se k míči natahoval Došek, ale nakonec na něj nedosáhl. Slovácko zvýšili své vedení ve 42. minutě, kdy Lengyel zastavil pětadvacet metrů před brankou unikajícího Kerbra a dostal žlutou kartu. Za nařízeného trestného kopu se parádně přes zeď trefil Luboš Kalouda.

Do druhé půle poslal trenér František Cipro místa Hály do středu zálohy Chriena a černobílí začali daleko aktivněji. V 50. minutě se Jihočeši také dočkali snížení. Po řadě odrazů se Chrienova přihrávka odrazila k Petru Benátovi, který míč vybojoval, Funda mu ho přenechal a zkušený středopolař pod břevno snížil. Po hodině hry už mohlo být srovnáno, ale Machovcův povedený trestný kop vyrazil do bezpečí gólman Heča.

Dynamo ve druhé půli tlačilo soupeře, v 76. minutě bylo blízko vyrovnání, když po dobré Chrienově práci se ke střele dostal Benát, ale jeho tečovaný pokus reflexivně vyrazil Heča. Zvýšená aktivita otevírala okénka v obraně Jihočechů, ale Křížek držel naděje hostí. Ty vzaly za své v 82. minutě, kdy se do úniku dostal Libor Došek a nadvakrát dostal míč za Křížka. Dynamo tak prohrálo na Slovácku 1:3 a dál čeká na první jarní body.