Dynamo České Budějovice letos dosáhlo pod novým koučem Žákem na první bod venku a historicky poprvé také zabodovalo na stadionu 1. FC Slovácko. Utkání, které se hrálo na podmáčeném terénu, totiž skončilo bez branek 0:0. Jihočeši v zápase viděli 5 žlutých karet a dokázali též nastřelit tyč.
Trenér Robert Žák avizoval před svým premiérovým duelem na trenérském křesle, že se nebude bránit hráčským změnám v základní sestavě, a také tak učinil. Obrana hrála nezvykle ve tříčlenném složení – Horejš, Homoláč a na levý kraj obranné řady se postavil Pončák. Na Leštinu tak zbylo místo pouze na lavičce náhradníků. Pětičlenná záloha se skládala ze dvou defenzivních štítů – Dvořák a Chlebek, ve středu záložní pětice operoval špílmachr Vozábal a na krajích se pohybovali Gruber s Grznárem. Útočná dvojice Kulič-Lafata zůstala.

Fotbalisté se v samotném zápase potýkali s velice podmáčenou hrací plochou a na herním výsledku to bylo znát. Domácí družina přesto neházela „flintu do žita“ a do budějovického soupeře se s chutí zakousla. Slovácko zatlačilo protivníka na svoji polovinu a černobílý tým horko těžko odolával. Gólem zaváněla situace po rohovém kopu Palinka, ale Abrahám usměrnil hlavičku nad Filipkovu branku.

Aktivní domácí prověřili českobudějovického brankáře o chvilku později. Nejprve zahrozil Rajnoch a po něm vyslal dalekonosnou ránu Ivana, ale jeho dělovka směřovala vedle hostující svatyně.

Jihočeši se po úvodním tlaku vzchopili a nabrali nových sil k útočení. Zejména útočník Lafata dělal svěřencům Karla Jarolíma velké starosti, ale gólman Drobisz stál bezchybně na místě. Důkazem byla brejková akce, jež založil budějovický Vozábal, ale kanonýr Lafata nechal jen vyniknout Drobisze, kterak balon vyboxoval na tyč.

Největší příležitost ke vstřelení branky tak měli jihočeští hráči, na což zareagoval trenér Jarolím střídáním. Do hry přišel čerstvý Petržela a hřiště musel opustit Pospěch, posila z Opavy. Ve druhé půli tedy působilo útočné duo Ivana-Nezmar. Domácímu celku to velice prospělo a opět se mu podařilo České Budějovice zatlačit. Černobílá hráz ale stála na pevných základech, takže útočné výpady Slovácka končily před hostující šestnáctkou.

Během druhého poločasu se parádně vyznamenal Filipko, když vytěsnil Nezmarův oblouček na rohový kop. Poté se zase předvedl střídající Ordoš, ale síť nerozvlnil.

Neproměněné šance mohly stát Slovácko všechny body, protože v 78. minutě Kulič obelstil Rajnocha a hnal se sám na domácí bránu. Při Drobiszovi ale stáli všichni svatí a stoprocentní příležitost zlikvidoval.

Na konci zápasu se pak fotbalisté Slovácka vrhli do závěrečného tlaku, v němž mohl vsítit vítězný gól záložník Polách, ale z deseti metrů napřáhl nad Filipkovu bránu. Zápas tak skončil nerozhodně 0:0.

Ohlasy trenérů

Karel Jarolím: "Stále se neskutečně trápíme. Když doma neskórujeme, nemůžeme pomýšlet na vítězství. Chtěli jsme se prosadit po centrech křídel, ale moc nám to nešlo. Obrana Jihočechů stála na pevných nohách."

Robert Žák: "Měli jsme tři vyložené šance, ale i soupeř několikrát zahrozil. Hodně nás podržel gólman Filipko. Věřím, že se body odrazí na psychice hráčů."