Zápas Liberec - SK Dynamo

Góly dvou jarních posil, Johany a Kožucha, rozhodly o nedělním vítězství libereckých fotbalistů nad Českými Budějovicemi. Když k tomu přičteme, že na druhý gól nahrál další hráč, který pod Ještěd zamířil na jaře - Štajner, je nutno přestupovou politiku hodnotit jako velmi úspěšnou. Na nerovném trávníku, který ztěžoval kombinaci, začali aktivněji domácí. Ve 12. min. byl rozběhnutý Michalík zastaven faulem, Janů z trestného kopu překopl branku. Ve 21. kopali Liberečtí roh, Janů precizně poslal míč do šestnáctky, kde nejvýše vyskočil Johana, který navíc přesně hlavou zamířil - 1:0.

Gól vnesl na liberecké kopačky pohodu a první poločas se většinou odbýval na polovině hostů. Ve 29. pálil po rozehraném trestném kopu Michalík - Švantner kryl, Kožuchův pokus z 20 metrů v 31. skončil mimo. Ve 37. měli Budějovičtí svou jedinou vážnější příležitost první půle. Důrazný Pospíšil vzal míč Čapkovi (šlapákem?) a protáhl gólmana Hauzra. Ten konečky prstů tečoval míč, který poté zasáhl břevno.

Na druhé straně skončila akce Lazzara Liuniho nepřesnou přihrávkou , Michalíkův trestný kop trefil ve zdi vysokého jandu, další akce Michalíka a Jůna také postrádala přesnější zakončení.

Do druhého poločasu vlétli Jihočeši s větším elánem a na čtvrt hodiny přitiskli soupeře před branku. hrozivě vyhlížela pro Liberec akce Obšitníka z 54. minuty, na centr však nedosáhli ani Pěnička ani Kopecký a Hauzr stačil včas zakročit. V 58. se hauzr vyznamenal při nebezpečné bombě Horejše.

Trenér Škorpil stáhl ze hřiště nevýrazného Liuniho a Štajnerův příchod oživil libereckou hru. V 67. získal Michalík míč na polovině hřiště, utekl po levé straně, nahrál Štajnerovi a ten našel volného Kožucha. Slovenský reprezentant chladnokrevně zavěsil - 2:0.

Domácí se opět stali pány na hřišti a mohli přidat další góly. Michalíkovu ránu z 20 metrů v 71. vyrazil Švantner na roh, po jeho rozehrání trefil Jůn hlavou tyč a štajnerovu dorážku vykopl Pěnička z brankové čáry.


Ohlasy trenérů

Ladislav Škorpil (Liberec): "Hra do výšky v úvodu sice nebyla naší silnou stránkou, ale dali jsme nakonec hlavou důležitý první gól . Poté jsme se dostali do kombinační hry. V úvodu druhé půle jsme neudrželi míč pod kontrolou, soupeř měl převahu, ale do vyložených šancí jsme ho nepustili. Díky druhému gólu a disciplinovanému výkonu v defenzivě jsme si vítězství nenechali vzít. "

Pavel Tobiáš (Č.Budějovice): "V poli bylo utkání vyrovnané, domácí rozhodli svými největšími zbraněmi, kterými jsou standardní situace a protiútok. Za stavu 1:0 jsme ještě měli šanci utkání zvrátit, ale po druhém gólu bylo jasné, že tři body zůstanou v Liberci. Výsledkem jsme zklamáni, výkon z naší strany tak špatný nebyl."