Zápas Jablonec - SK Dynamo

Zdálo se, že Jablonec doma odehraje další nudný zápas bez vstřeleného gólu, ale kapitán byl proti. Záložník Jozef Weber se šest minut před koncem opřel z hranice pokutového území do míče a falšovanou ranou trefil horní růžek. Hostující gólman Kolář byl bezmocný, do branky se totiž nestačil vrátit poté, co po velkých zmatcích míč vyboxoval přímo ke střelci. Jablonec, který vyhrál po čtyřech šedivých zápasech, si tak s největší pravděpodobností zajistil záchranu. V první čtvrthodině stály za pozornost jen dvě pěkné akce. Průnik českobudějovického Lafaty vyřešil jablonecký brankář Lovásik a dobrá přihrávka jabloneckého Michálka nebyla spoluhráči pochopena. První střelu na branku viděli diváci ve 26. minutě a postaral se o ni domácí kapitán Weber po spolupráci s Vodehnalem, brankář Kolář byl však na místě. Na druhé straně nečekaně hlavičkoval Lafata, ale Lovásik byl pozorný. V úvodu druhé půle dobře pronikl Majsniar, jenže brankář Kolář jeho střelu chytil. Poté se dlouhé minuty nebylo na co dívat. Obě mužstva zakládala akce většinou jen nakopáváním na polovinu soupeře a hrála na náhodu. Zdálo se, že oběma remíza vyhovuje. V 84. minutě však Weber pohotovou střelou levačkou za hranicí šestnáctky rozhodl o výhře domácích 1:0. Akce vznikla při zmatku před brankou Českých Budějovic, při němž gólman Kolář vyběhl téměř na hranici pokutového území, vyboxoval míč, ale po návratu na brankovou čáru se nestačil zorientoval.
Zdroj: IDnes