Dva tradiční české fotbalové značky, ne zrovna tradiční termín. České Budějovice v úterý v rámci vloženého 6. kola FORTUNA:LIGY vyrazili do pražských Vršovic, kde je čekali fotbalisté Bohemians 1905. A výjezd to byl více než povedený, Dynamo v Ďolíčku navázalo na triumf s Pardubicemi, nad Klokany zvítězilo po gólech Škody a nováčka Sluky těsně 2:1.

Teprve pět utkání mají za sebou fotbalová družina Českých Budějovic, k tomu šestému se ale už podruhé vypravila do Ďolíčku. Nejprve sehrála duel s Pardubicemi na úvod sezony, v 6. kole chtěla urvat body proti Bohemians. Na první výraznější příležitost čekali diváci jen do 6. minuty. A měli ji na svědomí hosté. Zajíc podržel ve finální třetině hřiště balon, pak skvělým pasem do vápna našel Čmelíka, který zakončil. Ke smůle Dynama ale povedený lob proletěl těsně vedle tyče brankáře Valeše.

Další výraznější ohrožení branky už gól k radosti Dynama znamenalo. Ve 12. minutě si naskočil na krásný centr Benjamina Čoliče do vápna obklíčený útočník Michal Škoda a hlavičkou na zadní tyč poslal hosty do vedení 1:0. Klokani se poprvé dostali k pořádné střele až na začátku 26. minuty, kdy pálil do Janáčkova prostoru Kovařík. Brankář Dynama se vyznamenal také o několik minut později, kdy bravurním způsobem zlikvidoval zakončení hlavou v podání Hůlky. Bohemians tlačili a ve 40. minutě mohl vyrovnat po skvělé ráně Petrák, změna skóre se tak ani tentokrát nekonala. A tak tomu bylo až do konce prvního dějství. Jihočeši odcházeli do kabin s hubeným, ale obrovsky cenným vedením.

Do druhého poločasu vstoupily oba týmy rozpačitě, kazily, k brance se dostávaly jen minimálně. To všechno až do 59. minuty, kdy Bohemians využili chyby českobudějovické obrany a hnali se sami na brankáře Janáčka. Balon sebral Hronek, posunul ho na Davida Puškáče a současný nejlepší asistent Klokanů potvrdil, že umí také zakončovat. Po pohledném lobu vyrovnal na 1:1. Útočník Bohemians byl při chuti a o deset minut později mohl být jeho tým ještě šťastnější. Svou dělovkou z vápna si ale podruhé na brankáře Janáčka nepřišel.

Gól vlil domácím fotbalistům novou krev do žil a byli to oni, kdo vstupoval do poslední patnáctiminutovky aktivněji. Kolem vápna Dynama létaly nebezpečné balony a hosté mohli být rádi, že ani jeden z nich nepadl na úrodnou půdu. Na druhé straně tomu ale bylo přesně naopak. České Budějovice se dostávaly k pokutovému území jen minimálně a po odkopu Broukala to ani na žádný velký závar nevypadalo. Jenomže pak se sám před brankářem v 84. minutě objevil novic v dresu Dynama Branislav Sluka, který poslal Jihočechy do vedení 2:1. A ti pak nakonec vedení udrželi a podruhé v sezoně si z Ďolíčku odvezli tři body.

Jozef Weber (trenér Dynama): „Klasický zápas na Bohemce s výbornou kulisou. Dobře jsme do něj vstoupili, pak ve druhém poločase ve chvíli, kdy jsme drželi balon, přišla hrubá chyba. Bohemka se dostala na koně a my měli co dělat, abychom uhájili remízu. Vyhráli jsme velice šťastným, unikátním gólem, musím se na něj ještě podívat v televizi. Za tři body jsme moc rádi.“